Ana sayfa Haber Nikon D500 İnccelemesi: Nikon”un hareketli çekimler için divası

Nikon D500 İnccelemesi: Nikon”un hareketli çekimler için divası

0

Nikon D500, güven veren, çokyönlü kullanım senaryolarına göre yapılandırılmış bir gövde tasarımı ile sizi karşılıyor. Bu arada ön yüzünde kırmızı renkteki detayı ile görür görmez size “ben Nikon”um” demeyi de biliyor. Yaklaşık 15 cm genişlik, 11 cm uzunluk ve 8 cm kalınlık ölçülerinde; pili, gövde kapağı ve XOD hafıza kartıyla yaklaşık 860 gram ağırlığa sahip.

 

çift kart yuvasına sahip modelde göz düzeyinde beşli prizma tek objektif yansıtmalı vizör dikkat çekiyor. Senkronizasyon ve veri bağlantı noktaları ile güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvasının yanı sıra 3.2 inçlik, hareket edebilen dokunmatik ekranı da diğer öne çıkan detaylar arasında.

 

Genel itibarıyla elde tutuluşu iyi. Metal kasa üzerindeki dayanıklı magnezyum alaşımı ve karbon fiber parçaları ile hem hafif hem de sağlam bir DSLR fotoğraf makinesi.

 

Teknoloji, kullanım özellikleri ve sonuç

 

DSLR fotoğraf makinesi 20.9 milyon piksel (MP) çözünürlük değeri sunan DX-Format CMOS sensörle geliyor. Expeed 5 görüntü işlemcisi ile son derece performanslı bir işleyiş sergileyen D500″de 10fps fotoğraf çekimi mümkün. Bu form faktör, tamamen sessiz modda 3fps değerine de düşürülebiliyor. Hızlı ve etkili bir aygıt özetle.

 

Düşük ışıklı ortamlara maruz kalma riski, DSLR modellerinde absorbe edilmesi en fazla beklenen konulardan biri. Nikon”un D500″ünde 51.200 ISO, 1 milyon 640 bin ISO”ya kadar genişletilebilir durumda. Böylelikle flaş mekanizmaları ile birlikte yüksek hızın yanı sıra düşük ışıkta da çok iyi sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. 

 

Nikon D5″tekine benzer bir AF sistemi ile gelen D500, 99″u çapraz tipte toplam 153 AF noktası bulunuyor. Seri çekim severler için çok iyi bir çözüm.

 

Modelin çarpıcı olduğu noktalardan bir diğeri de 4K video kaydı gerçekleştirebilmesi. 30, 24 ve 25p değerlerinde gerçekleştirilen çekimlerle fiyatı bazında sınıfının en iddialı videografi çözümü sunan modelleri arasında.

 

ürün geniş objektif uyumluluğuyla dikkat çekiyor. AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR ile gerçekleştirdiğimiz testlerde kompaktlığı ve performansı en üst seviyede deneyimledik. Vahşi yaşam ve spor fotoğrafçılığı için ideal 200-500mm objektifini de belirtmemek olmaz; sizi maceradan maceraya atıldığınız anlarda yarı yolda bırakmayan yüksek zoom”lu, yüksek segmentli bir çözüm.

 

Sonuç olarak Nikon D500, kendi sınıfı adına çok sayıda pozitif argümanla dolu, başarılı, güçlü ve sağlam tasarımlı, gayet yetenekli bir model alternatifi durumunda. Profesyonel fotoğrafçılar için iyi seçenekler arasında konumlanmasının yanında hatrı sayılır bir DSLR geçmişi söz konusu olan diğer kimselere de hitap etmeyi biliyor.

 

Artılar:

Fiyat

Görüntü tanımlama hızı

Yüksek performans

Tasarım ve malzeme kalitesi

4K video

Geniş objektif uyumluluğu

Düşük ışık performansı

Hassas AF

 

Eksiler:

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here