Ana sayfa Donanım Nikon Coolpix S52C

Nikon Coolpix S52C

0

Kompaktta Wi-Fi farkı

Nikon Coolpix S52C

Bu sayımızın diğer bir inceleme konuğu Nikon Coolpix serisinden S52c oldu. Nikon”un bu yeni dijital kamerası eğimli çizgilere sahip gövdesinde üstün kalitede fotoğrafların kolaylıkla çekilmesini sağlayan gelişmiş özellikleri barındırıyor. S52c, zarif, pratik ve yüksek performanslı bir kompakt dijital fotoğraf makinesi olarak dikkat çekiyor. Yuvarlak hatları ve elinizdeki rahat duruşuyla hep yanınızda taşımak ve kullanmak isteyebileceğiniz S52c, 93x59x21 mm”lik boyutlara ve 125 gramlık ağırlığa sahip. İlk bakışta S52c”nin en dikkat çeken özelliği kuşkusuz 3 inç”lik geniş ekranı. 230.000 piksel çözünürlükteki LCD ekran, video ve fotoğraf çekimlerinde cihazın performansını artıran önemli bir unsur olarak ortaya çıkıyor.

Kullanmaya başladığınızdaysa Nikon Coolpix S52c, menüsünün kolaylığıyla cihaza hemen alışmanızı sağlıyor ve tüm uygulamalarınıza hız katıyor.
9 MP çözünürlüğe sahip olan kompakt dijital kameranın, 3x optik zum yetenekli 38 – 114mm Zoom-Nikkor objektifi bulunuyor. Ancak ISO 3200’e ulaşan manuel ışık hassasiyeti değerleri sunan kameranın en etkileyici özelliklerinden biri Optical Vibration Reduction (VR) görüntü sabitleyici. Birçok farklı ortamlardaki çekimlerimizde, sarsıntıya karşı etkin bir koruma sağlayan S52c, bir dijital kompakt kamerada mutlaka bulunması gereken görüntü sabitleme özelliği konusunda büyük başarı sergiliyor ve ne olursa olsun net ve keskin fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor. Kameranın EXPEED dijital görüntü işleme sistemi ise “noise” etkisini yine başarılı bir biçimde azaltıyor ve zayıf ışıklandırılmış ortamlarda bile çok iyi sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Nikon’un yeni modelinde bulunan Auto ISO kontrolü sayesinde, kameranın mevcut çekim koşullarına en uygun ışık hassasiyet değerini ISO 100 ile ISO 800 aralığında; High-Sensivity modunda ise ISO 2000 değerine kadar otomatik olarak belirlemesi sağlanmış.
 

Nikon Coolpix S52C

Nikon kullanıcısına menünün yanı sıra sahne modlarında da büyük kolaylık sunmuş. Kamera Face Priority AF modunda, fotoğraftaki insan yüzlerini beş kişiye kadar tespit edip netleme ve pozlama değerlerini maksimum kaliteyi elde edecek şekilde otomatik olarak ayarlıyor.
D-Lighting fonksiyonuysa fotoğraf üzerindeki aşırı aydınlık ve aşırı karanlık bölgeleri dengeliyor.

Teknik özellikler
Marka    Nikon
Model    Coolpix S52c
çözünürlük    9.30 MP
Maks çöz.    3456×2592
Sensör boy.    1/2.5-inch
Sensör tipi    CCD
Optik Zoom    3x
Geniş açı zoom    38mm
Tele zoom     114mm
Manuel odak.    Hayır
Odak uzaklığı     30 cm
Makro odak uzaklığı     4 cm
Bellek türü    MMC/SD/SDHC
ISO oranı    Auto, 100, 200,400,
    800, 1600, 3200
Sesli video çek.    Evet
LCD ekran boy.    3 inç
LCD çöz.    230.000
Resim formatı    JPEG
Pil-Batarya türü    Li-ion
Ağırlık    125 g.
Boyutlar    93x59x21
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here