Ana sayfa Donanım Nikon Coolpix AW110

Nikon Coolpix AW110

0

Her an her yerde fotoğraf!
 

2013 yazının son yıllardaki en sıcak yaz olacağı yönünde bilimsel araştırma sonuçları yayınlanmıştı. İnsanların yaz mevsiminde gölge ve kendilerini serinletecek ortamlarda bulunmaları bu bulgulardan yola çıktığımızda mutlak gereklilik halini alıyor. Temmuz ayı ilk imareleri biraz geç olmakla birlikte bizlere sunarken Ağustos ve Eylül”ün de aşırı yüksek tempoda “sıcak” geçmesi bekleniyor. 2003″te özellikle Fransa”da ve Avrupa genelinde ölümlere yol açan sıcaklar kadar yüksek noktalara ulaşır mı? Biz yine de uyarıyoruz, dikkatli olun. Yaz mevsiminin sonlarına gelirken suyun içinde bir yaşamı tercih etmek gerekli olabilir. Peki suya yatkın fotoğraf severler düşünülerek geliştirilen dayanıklı kompakt fotoğraf makinelerinden ne haber? Sorusunun yanıtlarından biri test merkezimizdeydi.
 

 
Hem outdoor hem sualtı için etkileyici faydalar sunan bir aygıt olarak tanımlayabileceğimiz Nikon CoolPix AW110″i ağırladık. Doğanın insan fiziğini sınadığı anlarda net fotoğraflar ya da yüksek detaylar sunabilen videolar çekmek isteyenler için geliştirilen Nikon Coolpix AW110″da çokyönlülük dikkat çekiyor. Yani ister soğuk ister sıcak sizi türlü koşullarda görselliğin uç noktalarıyla buluşturmayı hedefliyor AW110.

 

Coolpix AW110, tam 18metre derinliğe kadar su basıncına dayanıklı. Bu “derinlemesine” izolasyon yapısına ek olarak 6.5 metreden yere düşmeye ve donmaya karşı da korunaklı yapıda olduğunu belirtmek gerekiyor. Deniz seviyesinin altı ya da üstü her yerden fotoğraf çekip video kaydı yapılabilen aygıtın GPS teknolojisi de bulunuyor. GPS, özellikle outdoor aktivitelerden hoşlanan ve fotoğraf çekmekten de ayrı bir keyif alan kimseler için önemli bir faktör. Bu özellikleri ile sıcak havaların en dayanıklılarından ve “yüksek soğuklara karşı da korunaklılarından” olmaya aday Coolpix AW110 teknolojisiyle de göz dolduruyor.
 

 
16 milyon piksellik arkadan aydınlatmalı CMOS sensöre sahip aygıt ile Full HD video kaydı gerçekleştirebilmek de mümkün.Fotoğraf yeteneklerini sarsıntı, bulanık su altı ortamları ve zorlayıcı bir tipi gibi alışık olmadığımız koşullarda daha net fotoğraflar sunmak üzere kurgulayan aygıtla ilgili olarak genel kanımız başarılı olduğu yönünde. üstelik klasik fotoğraf anları, yani bir nikah töreni veya gezi için de oldukça ideal bir kullanım sunmayı başarıyor. Bahsettiğimiz anlar için elbette çok daha hafif ve kompakt fotoğraflar makineleri tercih edilebilir ama Nikon Coolpix AW110″da daha genel bir kullanımı kapsayacak şekilde ideal. Biraz ağır gelebilir onun dışında bir problem yaratmayacaktır.

Fotoğraf sonuçları gerek su altında gerekse yukarıda tatmin edici ve bu tür kullanımlar için kendisini ideal noktaya taşıyor. Su altında zum yapıldığında dahi gayet iyi sonuçlar sunan aygıtta titreşim engelleme fonksiyonları yüksek efektiflik sergiliyor. Videosu ise su üzerinde tatmin edici olmanın çok ilerisinde iyi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here