Ana sayfa Donanım Nikon 1 Serisi Türkiye lansmanı gerçekleştirildi

Nikon 1 Serisi Türkiye lansmanı gerçekleştirildi

0

Nikon Türkiye distribütörü Karfo-Karacasulu, 1 Serisi başlığı altında konumlanan yeni aynasız sistemli lensi değiştirilebilir fotoğraf makineleri J1 ve V1″in Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.
 

Nikon, yeni 1 Serisi başlığı altında yer alan dünyanın en küçük, en hafif lensi değiştirilebilen aynasız fotoğraf makinesi Nikon V1 ve yine lensi değiştirilebilen aynasız sistem fotoğraf makinesi Nikon J1″in Türkiye lansmanını, 30 Kasım çarşamba akşamı İstanbul Beşiktaş W Hotel”de seçkin bir davetli topluluğu önünde gerçekleştirdi.
 
nikon v1
 
Fotoğraf sektörünün önde gelen isimlerinin buluştuğu lansmanda birçok ünlü fotoğrafçı, medyatik isim ve basın mensubu bir araya geldi. Nikon”un Türkiye distribütörü Karfo-Karacasulu Dış Tic.A.Ş. CEO”su Kudret Karacasulu yaptığı konuşmada, Nikon”un yeni 1 serisinin anlamının firmanın sektörde her zaman 1. numara olmayı hedeflemesiyle ilgili olduğunu ve “1”in Nikon”un felsefesi olduğunu belirtti. Davetlilere inceleme fırsatı sunulan yeni Nikon modelleri büyük beğeni topladı. Yeni J1 ve V1, şaşırtıcı düzeydeki kompakt boyutların yanı sıra yeni sensör ve görüntü işlemcilerinin sağladığı fotoğraf-video kalitesi, fotoğraf makineleri için bir ilk olan 73 noktalı AF sistemi ve kolay kullanım özellikleri ile dikkat çektiler.
 
nikon
 
Yeni Nikon J1″de pratik kullanım, 10.1 milyon piksellik yüksek hızlı CX sensör, hızlı otofokus, sürekli AF, saniyede 10 kare hızı seçeneğine sahip Full HD video, akıllı fotoğraf seçici sistem, 100-3200 ISO aralığı(özel mod ile 6400″e kadar), pil verimliliğine büyük katkılar sağlayan EXPEED 3 görüntü işleme motoru, kullanışlı arayüz ve net buton düzenlemesi dikkati çeken ilk öğeler…

 

Teknolojik özellikleri Nikon J1 ile hemen hemen aynı olan Nikon V1 ise dünyanın en küçük ve en hafif lensi değiştirilebilir fotoğraf makinesi konumunda. Yüksek hızlı elektronik obtüratörün yanı sıra magnezyum alaşımlı gövde ve dokunmatik ekran özelliklerine sahip. Her iki model için özel olarak geliştirilmiş lensler, flaşlar ve aksesuarlar bulunuyor.
 
nikon j1
 
Nikon 1 serisi fotoğraf makineleri ile çekilen ve I”am(Ben…) temalı fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi de lansmanda yer aldı. Alinur Velidedeoğlu”nun “I am New Yorker” fotoğraf çalışması, oyuncaklarını fotoğraflayan Emre Ergani”nin “Ben Küçük Prens”im”, yeni doğan bebeğini görüntüleyen Ayşe Kucuroğlu”nun “Ben Sevimliyim” ve modacı kardeşler Ezra+Tuba”nın “Ben Bütünün 1 Parçasıyım” temalı çalışmaları beğeni topladı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here