Ana sayfa İnternet Nike yeni yıldızını Facebook”tan arıyor

Nike yeni yıldızını Facebook”tan arıyor

0

‘The Chance 2012’ ile yeni yetenekleri keşfetmeye hazırlanan Nike Futbol, sosyal medya devi Facebook’un da yardımıyla amatör fubolcuların yıldızını parlatacak

Nike Futbol, dünyanın bir çok yerinden amatör futbolcuları çağırarak F.C. Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola’ya yeteneklerini göstermelerini istiyor. İki dakikalık kısa bir süreçte oyuncular bütün hünerlerini ortaya koyuyor ve Guardiola aralarından birini seçerek Nike’ın yeni yıldızı olma şansını veriyor.

 

Nike ve Ajans AKQA tarafından düzenlenen “The Chance 2012” dünya çapında bir yetenek avı. 55 ayrı ülkeden genç ve amatör oyuncuların katılacağı organizasyonda 100 özel kişi seçilerek Barcelona’nın en iyi koçları tarafından yoğun eğitimlerden geçirilecek. Sona kalan 16 oyuncu ise 4 haftalık bir çalışmayla Manchester United ve ABD Genç Mili Takımı tarafından sıkı bir elemeden geçirilecek. Zorlu antreman ve elemelerde başarılı olanlar profesyonel kontrata imza atma şansına sahip olacak.
 

The Chance 2012’yi farklı kılan tarafı ise; amatör oyunculardan Facebook’un Nike Futbol uygulaması içerisinde bir sayfa oluşturmalarını ve bu sayfaya yükledikleri foto ve videolarla yeteneklerini göstermelerini istemesi. Bu kadarla da sınırlı değil, uygulama içerisinde oyuncular kendi fan kitlesini oluşturabiliyor. Hatta amatör oyuncular araçlar bölümündeki enerjik müzikleri ve grafik seçenekleri ile videolarına renk katabiliyor.
 

Ayrıca The Chance, amatör fotoğrafçı ve yönetmenlere de sesleniyor. Yönetmen Spike Lee’nin başkanlığında yürütlen projede amatör yeteneklere Nike Sportswear 2013 Bahar çekimlerini yapma şansı veriliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here