Nike Magista beyin ile top arasında ilişki kurabiliyor

Nike, düşünceniz, hareketleriniz ve topa vuruşunuzu harmanlayan bir krampon geliştirdi: yeni Magista.

Nike tarafından tasarlanan Magista 2 krampon, beyin ve top arasında bağlantı kuran yepyeni Flyknit yüzeyi ile halı sahada teması geliştiriyor.

Bilimsel testler ve hızlı prototip çalışmalarında yaşanan ilerlemeler sayesinde Nike Magista 2’nin tasarımı, temas ve sürtünme gücünde yaşanan evrimin altını çiziyor.

Nike'nin futbol tasarımcısı Phil Woodman “Evrim ve morfoloji etrafındaki araştırmayı okuduktan sonra, ellerin suda buruşmasının ıslak zeminlerde ve aletlerde tutuşu sağlayan evrimsel bir gelişme olduğu hipotezine her zaman ilgim olmuştur. Bu da beni, ayağın birincil gayesi futbol oynamak olsaydı nasıl adapte olacağı hakkında düşünmeye itti” diye konuştu.

Woodman, Magista 2’de kramponun dokunuşunu artırmak ve beyin ile top arasındaki bağı yakınlaştırmak için orijinal Magista siluetini (orta yükseklikteki yaka kısmı ve Nike Flyknit teknolojisi ile ayakkabının görünümünü değiştiren ve halı sahadaki teması ve hissi yeniden tanımlayan tasarım) yeniden hayal etti. Woodman şöyle devam etti: “Temas anında duyusal güçlendirmeye odaklandık. Topta daha iyi bir temas sağlayarak oyuncuların dikkatlerinin dağılmadan sahada güvenle yaratıcılıklarını konuşturmalarını sağladık.”

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam