Ana sayfa Haber Nike”den yeni Hypervenom serisi: Hypervenom 3

Nike”den yeni Hypervenom serisi: Hypervenom 3

0

 

Nike’nin henüz duyurduğu Hypervenom 3 krampon modellerinde yeni nesil materyaller öne çıkıyor.  Nike yöneticileri özellikle, taban kısımında kullanılan teknolojileri ve materyalleri ön planda tuttu.

Yeni bir tabanla birlikte Flyknit teknoloji eklenen Hypervenom 3, sadece 196 gr ağırlığında ve bir önceki modele göre yüzde 17 daha hafif.

 

Kramponun gole odaklılığı en çok topa bu bölge Flyknit teknolojili üst kısma bağlanmış, çok katmanlı Poron® vuruş bölümünde ortaya çıkarken köpük kapsüllerinden oluşuyor. Bu kapsüller uygulanan güce göre şekil aldıklarından, düşük kuvvetli vuruşlarda yumuşaklık sağlarken, topa büyük bir kuvvetle vurulduğunda ise sertleşme kabiliyetleriyle gerçek bir şut için gerekli sert alanın oluşumuna olanak veriyor.

 

Vuruş bölgesinde yer alan 2 mm kalınlığa sahip kapsüller, Flyknit teknolojisine sahip krampon üst kısmının görünen bölgesi elastik, içi boş ve teması güçlendirme hedefiyle tasarlanmış bir kumaşla dokundu. Bu kumaş aynı zamanda 2013 yılında piyasa sürülen pullu üst kısma sahip ilk Hypervenom kramponlarına karşı bir saygı ifadesi niteliğinde…

 

Kişiye özel ayarlama özelliğini sağlamak amacıyla Hypervenom 3″de üç metrelik Nike Flywire ipi kullanıldı. Flywire, kramponun içinde serbest duran ve yanlamasına bağcık sistemiyle kişiye özel ayarlanabilen kanalların içine yerleştirildi. Bu sistem sayesinde oyuncular bağlama şeklini en ince detayına kadar ayarlayarak daha sıkı bir tutuş elde edebiliyor ve bu sayede yana çalımlarda çok daha sıkı bir kavrayışla destekleniyor.

 

Nike Tasarımcısı Dylan Van Atta, kramponlar için, “Hypervenom 3″ü tasarlarken istediğimiz şey, yumuşak ve esnek bir üst kısımdı. Bunu elde etmenin en iyi yolunun Flyknit”ten geçtiğini biliyorduk. Piksel seviyesine dek inerek yaptığımız tasarımlarla bu kumaşı yalnızca gerekli yerlere bağlayarak rahatlık ve temasa yönelik esneklik ve yumuşaklığı sağlamayı başardık” diye konuştu.

 

Hypervenom3″ün yeni Dynamic Fit Collar”ı, yeniden tasarlanmış çevik manşet ile daha fazla yanal sabitliğe olanak veriyor. Van Atta konuya ilişkin “Bilekteki kemiklerin öne çıkıklığı 10 mm”ye kadar. Hypervenom da bunu taklit etmeyi amaçlıyor. Sporcuların yan çalımları bilekte azami açılara sebep olabildiğinden Hypervenom 3 de bu açılar düşünülerek tasarlandı” dedi.

Nike Football”un ilk bileksiz ve Flyknit teknolojiye sahip kramponu Hypervenom 3, bileksiz krampon tercih eden oyuncular için tasarlandı.

 

Hypervenom 3 aynı zamanda esnek Pebax® malzemesi ile daha sağlam naylon malzemeyi ön ayakta bir araya getiren ilk Nike kramponu. Van Atta taban hakkında şu şekilde konuştu: “Hyper-Reactive tabanı geliştirme süreci altı sene sürdü. Sert çalımlarda topuk yerden kesildiğinde yerle temas eden ve hareket kabiliyeti daha yüksek bir ön krampon yaratabilmek için Nike Free”den ilham aldık.”

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here