Ana sayfa Haber Nexus tarih oldu yaşasın Pixel

Nexus tarih oldu yaşasın Pixel

0

Pixel XL arka yüz görüntüsü

Google”ın her sene başka bir üreticiye emanet ettiği Nexus cihazları isim değişikliğine gidiyor. Şimdilik Pixel ve Pixel XL adında iki cihazın ortaya çıkacağı biliniyor.  Google tarafından yayınlanan bir reklam filminde bir telefon imgesiyle birlikte 4 Ekim tarihini paylaşması yeni bir cihaz beklentisi yarattı bile.

Marlin kod adlı Pixel XL”ın teknik detayları sızmış durumda. Pixel XL Qualcomm”un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 820″den güç alacak. Google”un yeni telefonu 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olacak .

Yeni cihazın HTC tarafından yapıldığına dair Google yakın bir çok yabancı kaynaktan sağlam bilgiler geliyor. Cihazın Antutu testlerinde iPhone”un ardında kalması Android severlerin biraz moralini bozsa da uygun fiyata yüksek performans vaad eden ve saf Android ile çalışan Google telefonunun iPhone ile yarışa girmesi de ne kadar doğru tartışılır.

Yeni cihazın Android 7 ile değil 7.1 sürümüyle geleceğine dair sağlam bilgiler mevcut. Google”ın son dönemde Ara projesini sonlandırması, en son çıkan Nexus”lardan 6P”nin beklentileri karşılamaması birazda olsa Android severlerin tedirgin olmasına neden oluyor. Buna rağmen yeni bir Google telefonu pek ülkemizde olmasa da dünyada heyecan yaratıyor. Nexus 5X ve 6P”nin ülkemize çok geç geldiği de düşünüldüğünde Pixel”in Türkiye”ye uğrayıp uğramayacağı merak konusu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here