Ana sayfa Haber Nexus 9 ve Nexus 6 yarın tanıtılacak!

Nexus 9 ve Nexus 6 yarın tanıtılacak!

0

Google Nexus‘ların yeni sahipleri HTC ve Motorola, yarın merakla beklenen Nexus 9 ve Nexus 6‘yı tanıtacaklar. Kesin gözüyle bakılan bu tanıtım, bir basın toplantısı veya lansman olarak değil sade bir blog yazısı olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Böylece, 15 Ekim’de somut bir gelişme olacak dediğimiz Android L de daha belirgin bir şekilde tanıtılacak.

Bilindiği gibi, Apple da yarın yeni bir lansmana imza atarak yeni nesil iPad cihazlarını tanıtmayı planlıyor. Bununla birlikte Google da yarın Nexus 6 ve Nexus 9‘u bir blog yayımı ile tanıtacak.

 

Görseldeki fotoğraf, Nexus 9‘un onaylanmış görüntüsü olarak basına yansıtıldı. Yeni Nexus tabletin kesin olarak karşımıza çıkacak özellikleri ise şu şekilde:

8.9 inç 2048 x 1440 QuadHD ekran teknolojisi, 16 ve 32 GB hafıza, NVIDIA Tegra K1 görüntü işlemcisi ve ilk 64-bit Android L altyapısı şimdilik kesin olarak karşımıza çıkacak özellikleri.

 

Nexus 9 için yeni bir aksesuarı da Google yarın kullanıcılara tanıtılacak. Kesin ve doğrulanmış bir bilgi olmasa da; Google yarın Nexus 9 için yeni klavyesini de tanıtacak.

 

Android L‘nin ilk cihazları olması beklenen yeni Nexus‘lar ile ilgili bilgiler artık kesinleşmişken, Nexus 9 17 Ekim tarihinde ön siparişe açılacağı söyleniyor. 

Aşağıdaki görsel de, Nexus 6 ile ilgili bir görsel:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here