Ana sayfa Haber Nexus 5 ve 6P modelleri için “Google Camera NX” yazılımı yayınlandı

Nexus 5 ve 6P modelleri için “Google Camera NX” yazılımı yayınlandı

0

Google Camera NX”in en son versiyonu (Google”ın Nexus 5X ve 6P modelleri için mobil görüntüleme aracı olan uygulamanın firmaya ait olmayan versiyonu), Google Camera 5.1″e ait özelliklerin bir çoğunu 2016 Nexus marka Android akıllı telefonlara getiriyor. Google”ın kendi uygulaması bu özelliklerden bazılarını ay başında Nexus 6P ve Nexus 5X”e getirmiş olmakla birlikte, Motion Photos ve bazı ufak tefek değişiklikler bilinmeyen bir nedenle bu iki telefon modeline getirilmemişlerdi. XDA geliştiricileri üyesi “Charles_I”, tıpkı Google”ın geçen yıl Pixel”e özel olarak getirdiği Zero Shutter Lag (ZSL) özelliğine ait bir modu çıkardığı gibi, bu konuda da bazı çalışmalar yapmış.

Google Camera NX”in Nexus 5X ve Nexus 6P”ye ait yapımları aşağıdaki linklerden indirilebilir. Motion Photos”un fabrika çıkışı versiyonunu kullanmaya devam etmek isteyenler “ZSL” varyantının olmadığı dosyayı yükleyebilirler. Bununla birlikte ZSL destekli yapımın 2016 Pixel ve Pixel XL modellerinde çalışan 5.0 versiyonuna benzer olduğu, aynı zamanda deneysel RAW desteği ile birlikte örneğin kamera merceklerinin kirlilik durumunu bildirmek gibi bir takım özelliklere sahip olduğunu söylemekte de fayda var.

Eğer ZSL versiyonunu herhangi bir sebepten ötürü indiremezseniz, uygulamanın basit varyantını da denemenizi tavsiye ederiz. Fakat her iki versiyon da başka cihazlarda çalışmayacaktır. Charles_I”nin paketlerinden birini Nexus ya da Pixel serisinden olmayan herhangi bir telefona yüklerseniz, yazılımı çalıştırdığınız an çökecektir. Bununla birlikte Google”ın görüntüleme aracını diğer telefon modellerinde denemek isteyen kullanıcıların yakın bir zamanda yayınlanan RAW dosya ve HDR+ desteği bulunan “resmi olmayan giriş” uygulamasını kullanmalarını tavsiye ederiz. Tabii uygulamanın performansı, cihazlar arasında farklılık göstermekte.

 

Camera NX V7 ZSL İndir

Camera NX V7–ZSL desteksiz paketi indir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here