Ana sayfa Haber Newtech “İş Başında” 2016 Ödülleri: İşte 2016″nın En İyileri!

Newtech “İş Başında” 2016 Ödülleri: İşte 2016″nın En İyileri!

0

 

 

Ocak ayında 152. sayısını çıkarttığımız Newtech, Türkiye”nin en köklü, en çok okunan tüketici elektroniği dergisi. Dergimizin okuyucu profiline baktığımızda, önemli bir bölümü kurumsal firmalarda çalışan, teknolojiyle ilgilenen kişiler. Biz de bu veriden yola çıkarak, son iki yılda dergimizin bir bölümünü “Newtech İş Başında” adıyla kurumsal teknoloji pazarındaki gelişmelere ayırdık. Dolayısıyla Newtech dergisi olarak, kurumsal pazarda iş yapan, ürün ve hizmet üreten firmaları çok yakından takip ediyoruz. 2016 yılı, yaşanan ekonomik kriz ve beraberinde gelen develiasyonlar, seçim, kalkışma, yıl boyu devam eden hain terör olayları derken, ülkemiz için çok zor bir yıl oldu. Dergi editörleri Aralık ayında bir araya gelerek, son bir seneyi gözden geçirdi ve ülkedeki tüm olumsuz koşullara rağmen başarılarıyla dikkat çeken firma, ürün ve hizmetleri belirledi. Ve onların bu başarılarını “Newtech yılın En İyileri” ödülü ile taçlandırdılar.

İşte huzurlarınızda Newtech editörlerinin seçtiği 2016 yılının en iyileri…

 

 

Mobil Bankacılık Uygulaması kategorisinde yılın en iyisi bir dijital cüzdan olan Denizbank Deniz Kabuğu. DenizBank müşterisi olsun ya da olmasın tüm kullanıcıların yararlanabileceği Deniz Kabuğu, fiziki cüzdanınızda yer alan her şeyi güvenli bir şekilde dijital ortamda saklamanıza olanak tanıyor. Ayrıca sadece telefonunuzu sallayarak kartvizit paylaşımı yapmanıza imkan tanıyor. Tüm bilgilerin güvenli ve kaybolmayacak şekilde bulutta saklandığı uygulama, DenizBank”ın tüm mobil uygulamalarına tek bir çatı altından ulaşmanızı da sağlıyor. üstelik kolay kullanımı ve kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken uygulamanın içerisinden kredi kartı, kredi ve vadeli mevduat başvurusu da yapılabiliyor

 

Kurumsal İnovasyon kategorisinde en iyi ödülünün sahibi Türk Telekom. çünkü 2016″da kurumsal alanda hayata geçirdiği birçok önemli projeyle farklı endüstrilere önemli faydalar sağladı. Türkiye”de birçok önemli sektör, iş süreçlerini Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştiriyor. Otomotiv şirketlerinin neredeyse tamamına hizmet veren Türk Telekom, banka şubelerinin %82″sine de servis sunuyor.

Ayrıca Türkiye”de bir ilke daha imza attı. Big Data alanında gerçek anlamda ilk ticari projeyi gerçekleştirdi. Türk Telekom, Türkiye çapında şehirleri, vatandaşlar için daha yaşanabilir hale getirmek üzere, şehirleri akıllandıran projeleri de hayata geçiriyor. Ek olarak küçük ve orta ölçekli müşterilerini e-ticaret pazarına hazırlamak ve işlerini internette büyütmelerini desteklemek amacıyla “İşyerim İnternette” kampanyasını da hayata geçirdi.

 

 

Geleceği tanımlayacak teknolojilere Türkiye”de ve Dünya”da önemli miktarda enerji, kaynak ve yatırım ayıran Avnet, Katma Değerli Distribütör dalında 2016 yılının en iyisi. Avnet, yeni teknolojilere odaklanma konusundaki vizyoner yaklaşımıyla kurumsal çözümleri kanal iş ortaklarının gelişimi ve kurumsal teknoloji kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Şirket, 2016 yılı itibariyle şirket bünyesinde oluşturduğu uzman iş birimleri yaklaşımıyla Veri Merkezi çözümleri, Bulut çözümleri, Güvenlik ve Kurumsal Ağ çözümleri , Veri Analizi, Bilişsel Bilgi İşlem ve IOT çözümleri, Mobilite çözümleri alanlarında yeni teknolojilerin gelişimine ve benimsenmesine de katkıda bulunuyor. 

 

 

Dünyanın “neredeyse çerçevesiz” ilk infinity ekranına sahip en küçük 13 inç bilgisayarı Dell XPS 13, İş Dizüstü Bilgisayarı kategorisinde 2016″nın en iyisi. 1,22 kg ağırlığı ile mobilite tanımına farklı bir yaklaşım getiren model, modern tasarımıyla çarpıcı; aynı zamanda olağanüstü ince ve hafif. Ek olarak teknoloji detaylarıyla da üstün niteliğini net bir şekilde sergiliyor. Yeni nesil Intel Core işlemciler, 1 TB”a varan hızlı PCIe seçenekleri, 16 GB”a varan bellek, 22 saate kadar pil ömrü, önyüklü gelen verimlilik uygulamaları ve Full HD ekranı sayesinde iş dünyasında tercih edilme safhalarının tamamı için güçlü doneler sergiliyor. 

 

 

 

Türk teknoloji şirketi Proline, kent güvenlik yönetim sistemlerinde kendi geliştirdiği akıllı teknolojilerin yanı sıra sistem entegratörü kimliği altında birçok çözüm sunuyor. Proline Hyperconverged mimarili ürünlerle geleneksel sunucu ve depolama ürünlerini yazılım destekli tek bir platformda toplayarak kullanımı çok basit, fiziksel karmaşıklığı ortadan kaldıran, veri merkezlerinde daha az yer kaplayan, kendi yedeklemesini alan ve üçüncü parti yazılıma ihtiyaç duymadan verileri uzak ofislere göndermeyi mümkün kılan platformlar sunarak sektörde farklılaşıyor. Alan güvenliğine yönelik uzmanlığı kapsamında ise şirket; havaalanları, limanlar, finans merkezleri, konsolosluk binaları, askeri bölgeler gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanların güvenliğinin sağlanabilmesi için yeni nesil teknolojik ürünler geliştiriyor.  

 

Birçok kurumsal yazıcı A3 baskı almadığı halde bunu iddia ediyor. üstelik A3 boyutlu baskı işinin %3 gibi düşük seviyede olduğu görülüyor. Dolayısıyla baskı sektöründe A3 baskının yeri tartışmaya açık. Lexmark CX860de de A3 baskı almayan bir kurumsal yazıcı modeli, ancak ister bu baskı türünü alsın, ister almasın mudilllerinin çok önünde konumlanıyor. Dokunmatik ekranı, dubleks baskı/tarama özelliği, yüksek baskı aralığı ve verimli kartuşları ile öne çıkıyor. Baskı kalitesi, hız, toner kapasitesi, sürdürülebilirlik ve performans konularında yüksek iddiasının gözle görülür sonucu ise Kurumsal Yazıcı dalında 2016″nın en iyisi ödülü. Tebrik ediyoruz. 

 

Samsung Knox, güvenilir kurumsal mobilite platformu ve bu platform üzerine inşa edilmiş çözümlerin ismi. Teknoloji şirketinin mobil cihazlarının çoğunda bulunuyor. Ayrıca IoT”den akıllı ev aletlerine birçok farklı cihazda da kullanım sahası bulunuyor. Kullanıcılar cihazlarını kutusundan çıkartıp ilk kullanmaya başladıkları andan itibaren Samsung KNOX tarafından koruma altına alınıyorlar. BT yöneticileri, Samsung KNOX sayesinde, yönetmekte sorumlu oldukları cihazları ve bu cihazlarda işlem gören veya depolanan kurumsal verileri daha güvenli bir biçimde kontrol edebiliyorlar. Mobil Güvenlik Platformu kategorisinde en iyi seçilmesinin temel nedenleri ise sunduğu üstün ve “yapılandırılabilir” güvenlik önlemlerinin yanı sıra benzersiz yönetim özellikleri.

 

 

İnternet servis sağlayıcısı DorukNet”in markası olan Wispotter AVM, restoran, cafe, havalimanları, etkinlik alanları gibi farklı türde işletmelerin ziyaretçilerine veya mekan sakinlerine 5651 no”lu yasaya uygun, güvenli, hızlı ve kesintisiz kablosuz internet erişim hizmeti sunan bir girişim ve “Kablosuz Erişim çözümü” kategorisinde en iyi ödülünün sahibi. Türkiye”de internet servislerini veren ilk şirket olan DorukNet”in hizmeti, 1800″den fazla noktada akıllı çözümler sunuyor. Geliştirdiği ileri teknoloji çözümleri ile işletmelere lokasyonlarına özel analizler sunuyor. İşletmelerin güncel veri akışını analiz edip, bu verilerle operasyonel veya stratejik kararlar almasını da sağlıyor. Kablosuz iletişimde yeni bir teknoloji platformu ve günden güne büyüyor. Tebrikler

 

ESET ENDPOINT SECURITY, kurumları hedef alan zekice tasarlanmış siber tehditlere karşı çok güçlü savunma hattı sağlıyor. Kimlik Avı Hırsızlığı, İstismar önleyici, Güvenlik Açığı Kalkanı, Gelişmiş Bellek Tarayıcısı gibi ESET tarafından geliştirilen önlemler, düşük sistem kaynağı tüketimi ve zararlı yazılımları yüksek düzeyde algılama oranı ile de öne çıkıyor. ESET Endpoint Security güvenlik çözümleri, kurumların büyüklük veya ihtiyaçlarına göre ESET Endpoint Protection Standard, ESET Endpoint Protection Advanced, ESET Secure Business ve ESET Secure Enterprise gibi seçeneklerle sunuluyor. Tüm bu özelliklerle birlikte yüksek performansı ve inovatif özellikleri ise “Kurumsal Güvenlik Yazılımı” seçilmesini sağlayan faktörler. 

 

HP Z İş İstasyonları”nın araç gerektirmeksizin servis edilebilen kasa özelliği, kolay açılabilen erişim kapakları, daha fazla bellek ve depolama gibi yüksek profilli özellikleri ile dikkat çekiyor. ZCooler teknolojisi sayesinde sessiz bir işleyişe sahip olan HP Z İş İstasyonları, aynı zamanda maksimum düzeyde soğutma kapasitesi sunuyor. ücretsiz olarak sunulan HP Performance Advisor, iş istasyonunun en yüksek seviyesinde çalışması için basit ve etkili bir yol. HP Remote Graphics Software ise iş istasyonu grafiklerine uzaktan erişime olanak tanıyor. Tüm bu özelliklerle birlikte inovasyon, mobilite, yüksek performans ve güvenilirlik ise “İş İstasyonu” kategorisinde fark yaratmasının temel başlıkları.

 

 

Geliştirdiği akıllı cihazlar, yazılım platformları, servis ve uygulamalar yoluyla Nesneler İnterneti sürecinde hem kullanıcı hem de tedarikçi olarak ön plana çıkan Bosch Grubu, web tabanlı hizmetler için kendi bulutu Bosch IoT Cloud ile dikkat çekiyor. Bosch IoT Cloud”da ağa bağlı mobilite, ağa bağlı endüstri ve ağa bağlı binalar için çeşitli uygulamalar yer alıyor. Bosch IoT Cloud”un yazılım merkezinde ise şirketin kendi IoT Suite ürünü bulunuyor. IoT Projesi kategorisinde en iyi ödülünün sahibi Bosch IoT Suite, ağa bağlı dünyanın beyni olma özelliğine sahip. Aynı zamanda makineden makineye iletişim için bir çeşit rehber rolü üstleniyor. İnternete bağlı olan nesneleri tanımlıyor ve veri alışverişini yönetiyor. Bu verilerin yorumlanmasına da yardımcı oluyor. 

 

 

TP-Link”in EAP Serisi erişim noktaları alışveriş merkezi, okul, hastane, kampüs gibi çok sayıda kişinin WiFi”a bağlandığı işletmeler için ideal çözüm. Farklı bütçeye ve gereksinimlere sahip her tür işletme için farklı model seçeneği olan EAP serisinde daha yüksek WiFi bağlantı hızı, daha geniş kapsama alanı ve ağ güvenliği özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu cihaz serisi EAP Kontrol Yazılımı sayesinde tek bir PC üzerinden yüzlerce cihaz ve dolayısıyla kullanıcının yönetilebilmesini de sağlıyor. Kolay kurulum, yönetim ve yüksek verimlilik ise “Kurumsal Ağ çözümü” kategorisinde yılın en iyisi seçilmesinin kilit unsurları durumunda. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here