Ana sayfa Haber Netron’dan dünyada ilk kez Windows 7 için mobil eğitim

Netron’dan dünyada ilk kez Windows 7 için mobil eğitim

0

Netron, Microsoft ve Turkcell işbirliği ile Windows 7 konusunda dünyada bir ilke imza atıyor.

Netron, Microsoft”un yeni işletim sistemi Windows 7″nin kurumsal özelliklerinin aktarıldığı mobil eğitimi, 3G uyumlu cep telefonları üzerinden gerçekleştiriyor. Kurumsal yöneticilerin hedeflendiği eğitim, 5232″ye “BILGI WINDOWS7” yazarak kısa mesaj gönderen kişilere ücretsiz olarak yollanıyor.

Netron, Microsoft Windows 7 konusunda dünyada ilk kez gerçekleşen bir uygulamaya imza atarak, yeni işletim sisteminin temel kurumsal özelliklerini 3G uyumlu cep telefonları üzerinden aktarıyor. Turkcell hattından, 5232″ye iletilen bir kısa mesaj ile söz konusu mobil eğitim, cep telefonlarına gönderiliyor. Mobil eğitimde sunulan içerik, özellikle şirket, kurum ve kuruluşlardaki karar verici mercileri hedefliyor. Eğitim, Windows 7 kullanmayı planlayan kuruluşlara, bu sistemin sağlayabileceği maliyet ve zaman avantajları hakkında pratik bir fikir verirken, yeri işletim sisteminin performans ve güvenlik konusundaki yenilikleri konusunda da aydınlatıyor.

Neler anlatılıyor?

Bilişim eğitimine yönelik güçlü altyapısıyla dikkat çeken Netron tarafından özel olarak hazırlanan 3G mobil eğitimde, Windows 7″nin kurumsal kullanımına yönelik 7 yeni ve kolaylaştırıcı özellik tanıtılıyor. Tanıtılan başlıklar ise; “Arama Federasyonu, Direct Access, Branch Cache, Virtual Desktop Infrastructre, Bit Locker To Go, App Locker ve Windows Touch” olarak sıralanıyor.  

 

 

Nasıl ulaşılıyor?
Eğitimin cep telefonlarına ulaşması için “Bilgi” yazıp boşluk bırakılıp “Windows 7” yazılıyor.  Ardından bu mesaj Turkcell hattı üzerinden 5232″ye yollanıyor.
Ayrıca www.netron.com.tr/Windows7MobilSeminer web adresinde yer alan kayıt formu da doldurulup gönderildiğinde, eğitim ücretsiz olarak cep telefonlarına yönlendiriliyor.

Tüm cep telefonları uygun mu?
Mobil eğitim, 3G”li ve Turkcell hatlı tüm telefonlarla uyumlu. 3G uyumlu telefonu veya 3G aboneliği olmayan kullanıcılar da GPRS veya EDGE kullanarak mobil eğitime ulaşma imkanına sahip olabilecekler. Ancak 3G erişim hızı ile ortantılı olarak içeriklere ulaşmak için biraz beklemeleri gerekecek.

Dünyada örnek uygulama

Netron İş Geliştirme Direktörü Gürkan Erol, hazırlanan mobil eğitim ile Windows 7 işletim sistemine geçmek isteyen şirketlerin yöneticilerine, yeni sistemin öne çıkan özelliklerini pratik ve anlaşılır biçimde aktarmak istediklerini dile getirdi. Microsoft”dan Pazarlama Grup Müdürü Mehmet Nuri çankaya ise Windows 7″nin kurumsal olarak, şirketlere hem geniş kullanım kolaylığı hem de maliyet ve zaman avantajı sağlayacak önemli özelliklere sahip olduğunu söyledi. çankaya, Microsoft”un Windows 7 ile ilgili dünyada ilk kez Türkiye”de bu tarz bir 3G mobil eğitim çalışmasına imza attığını aktardı. Turkcell Eğitim ürün ve Servisleri Yöneticisi Zehra Doruk, günümüz şartlarında rekabet gücü ve karlılığın önemine değinerek, mobil eğitim sayesinde zaman ve mekan bağımsız eğitimin vazgeçilmez olduğunu ifade etti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here