Ana sayfa Haber Netflix”in HDR desteği Windows 10″a ulaştı

Netflix”in HDR desteği Windows 10″a ulaştı

0

Standart ve HDR arasındaki fark, Stranger Things sahnesiyle gözler önünde.

Dünyanın tartışmalı olarak en popüler hizmetlerinden olan Netflix, kendi yapımları ve geniş kataloğuyla ülkemizde de birçok kullanıcının dikkatini çekmekte ve aboneye sahip olmakta. Firmanın son gelişimi ise destekleyen akıllı telefonlarda aktive edilen HDR’ı Windows 10 platformuna da ulaştırmak oldu.

HDR (High-Dynamic Range), renklerin çok daha büyük bir gamutta gösterilmesini, karanlık alanlarda bile ton farklarının insna gözü gibi saptanabilmesini sağlayna bir video teknolojisi olup son zamanlarda özellikle son model akıllı telefonlarda olmazsa olmaz bir özellik haline geldi. Netflix başta olmak üzere birçok platform tarafından destek verilen bu teknoloji, Windows 10 yüklü cihazların da kullanımına açıldı. 

Netflix’in en pahalı aboneliği, ülkemizde aylık 40 ₺, olan 4 cihazlık planıyla birlikte aktive olan HDR, Windows 10 ve 4K çözünürlükte ekranlar ile birleştirildiğinde çok yüksek kalitede içerik tüketimi imkanı sağlıyor. Böylesine yüksek kalitede özellikler tabiki bir güç isteği ortaya çıkarıyor. HDR 4K içerikler için cihazınızda en az 7. Nesil Intel Core serisi bir işlemciye ve NVIDIA GTX 900 ya da 1000 serisi grafik kartına ihtiyacınız var. 

Netflix’in katalogunda şuan 200 saatlik HDR içerik yer alıyor. Bu içeriklerin arasında Stranger Things, Chef’s Table, Star Trek Discovery, Mindhunter, Marco Polo ve daha fazlası yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here