Ana sayfa Haber Netflix Android uygulamasının arayüzü değişiyor

Netflix Android uygulamasının arayüzü değişiyor

0

Eski arayüz (solda) ve yeni arayüz

Geçen yıl yeni bir arayüzü uzunca bir süre deneyen Netflix, geçtiğimiz günlerde sunucu tarafında bu değişiklikleri aktive etti ve bazı beta kullanıcılarının beğenisine sundu. Netflix v 6.0.0 ile gelen değişiklikler özellikle uzun 2:1 ekrana sahip kullanıcıları mutlu edecek.

Android Police tarafından yapılan habere göre sol üsr köşede yer alan hamburger menüyü kaldıran yeni Netflix arayüzü, bu menünün içeriğindeki her şeyi tıpkı Instagram”ın alttaki menüleri gibi yan yana alta yerleştiriyor. Sağ üstteki arama butonunu da aynı şekilde altta ayrı bir sekme olarak gösteren yeni arayüz, bahsettiğimiz gibi köşeye ulaşmanın ölüm olduğu 2:1 ekrana sahip akıllı telefon kullanıcılarını mutlu edecek.

Netflix v. 6.0.0 kullananların sadece bazılarına sunulan bu yeni arayüzü deneyimlemek için Google Play”den Netflix sayfasına giderek beta sürecine katılmayı seçebilirsiniz. Her beta kullanıcısına gelmemesinin yanında gelenler arasında bile şimdilik farklılıkların olduğu bu yeni arayüz önümüzdeki aylarda kalıcı olarak herkesin kullanımına sunulacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here