Ana sayfa Donanım Netbooklarda Atom hakimiyeti kırılıyor

Netbooklarda Atom hakimiyeti kırılıyor

0

Acer’an sonra Asus da ilk AMD’li netbookunu tanıttı

Acer’ın AMD işlemcili Ferrari One’ından sonra diğer AMD’li netbook Asus da AMD’li mini netbookun tanıtımını yaptı. Asus’un AMD tabanlı Eee PC 1201T netbooku ile birlikte Intel Atom’un netbook pazarındaki hakimiyeti kırılmaya başladı.

Asus Eee PC 1201T’si AMD Congo MV-40 (1,6 GHz) tek çekirsekli işlemciden oluşuyor. Ekran kartı olarak ATI Radeon HD 3200 bulunan 1201T’de 2 GB RAM performansı önemli ölçüde destekliyor. 12,1″ ekranı bulunan yeni netbook 1366×768 piksel çözünürlük veriyor. AMD’li yonga ve ekran kartı biraraya gelince HD formatındaki görüntüleri oynatmak mümkün oluyor.

HDMI çıkışı bulunmayan Asus Eee PC 1201T’de, bu opsiyondan sadece bilgisayar üzerinde yararlanılabiliyor. 250 GB HDD ile boyutundan büyük bir depolama alını sunan AMD’li canavar, bağlantı noktalarında 02.11b/g/n WLAN, Bluetooth 2.1 ile 3 adet USB port sunuyor. Bunlara ek olarak SD kart okuyucu ile entegre kamera bulunan Asus’ta, Windows 7 Home Premium işletim sistemi yüklü olarak geliyor. 6 hücreli bataryası ise kesintisi 6 saat çalışma imkanı sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here