Ana sayfa Haber Nest yeni ortaklarıyla dünyaya açılmaya hazır

Nest yeni ortaklarıyla dünyaya açılmaya hazır

0

Yoluna 2010 yılında başlayan Nest, zamanla Google ile ortaklık geliştirerek akıllı ev konseptlerini somutlaştırarak dikkatleri üzerine çekti. Daha öncesinde Apple mühendislerini de kadrosuna katmakla beraber bu yıl Philips ve LG gibi yakından tanıdığımız firmalarla anlaşma sağlayarak dünya serüvenine başlamış oldu. Nest termostatı ile büyük satış rakamları yakalanırken alarm ve termostat teknolojilerini LG ve Philips markalarla yaygınlaştıracaklar.

Yorucu bir iş gününden geldiniz, Nest ihtiyacınız olan her cihazın ısısını kendisi ayarlayarak Lg ve Philips‘e ait buzdolapları, ısıtıcı ve soğutucuların ve bulaşık makinesi tek bir cihazla belirlenmiş oluyor. Bununla birlikte evin başka bir sisteminde elektirik kaçağı veya bunun gibi problem yaşatacak durumlarda kendisi alarm vazifesi görerek problemin büyümesini engelleyecek.

Nest çalışanlarına göre bunun gibi akıllı ev teknolojilerinin ve sistemlerinin tamamen kullanılabilmesi için, güvenirliğin ve güvenliğin tamamen sağlanması gerekiyor. Akıllı ev sistemlerinin hacklenmesi gündemdeyken, bu teknolojilerin gizlilik açısından veya donanım açısından yeterli olması için daha zaman olduğunu söylüyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here