Ana sayfa Haber Nepal”in daha fazla teknolojiye ihtiyacı var!

Nepal”in daha fazla teknolojiye ihtiyacı var!

0
Depreme dayanıksız binalar

Fotoğraflar Türkiye’deki okuyucularımıza tanıdık gelecektir. Erişilebilir teknolojinin yanısıra 2015 yılında tanıtılan teknolojilerin hala yetersiz olup, olmadığı tartışılmaya başlandı. Projede saplı kalan IoT projeleri, “akıllı kent projeleri”, sektörlere darbe vurması beklenen yazılımsal çözümler, belirli şeylere çözümler sağlayabiliyor, çözümler getirebiliyor fakat artık Nepal ile birlikte anlıyoruz ki, daha fazla teknolojiye ihtiyacımız var. Proje ürünü veya ütopik düşüncelerle değil, mevcut teknolojilerle de Nepal gibi felaketlerin yaralarını sarmak daha da mümkün hale geliyor.

Nepal depremiyle birlikte, gerçekleştirilen yardımların takipleri Facebook ve Twitter üzerinden yapılıyor ve daha şeffaf bir şekilde gerçekleşiyor.

Nepal‘deki sağlam kalabilen kafe ve restaurantlar insanların dünya ile iletişimlerinin devam edebilmesi için Wi-Fi şifrelerini paylaşıyorlar.

Anonymous, bazı yöntemlerle birlikte Nepal’in internet erişemeyen kısımlarına çevirmeli bağlantı sunabildi.

Microsoft, Apple, Google bağış sistemi kurdular, insiyatif alıyorlar.

Yardımcı olabilecek, önerilebilecek ilaçlar Nepal etiketli sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılıyor ve ulaşılması daha mümkün ilaçları Nepal halkı, internetten öğrenebiliyor.

Nepal’in, teknolojiye ihtiyacı var, Nepal’in bilgiye ve paylaşıma ihtiyacı var.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here