Ana sayfa Oyun Need For Speed Shift

Need For Speed Shift

0

Vites artırmaya hazır olun!

On beş yıl, 40″tan fazla ülke, satılan yaklaşık 100 milyon oyun… Need for Speed arabalara odaklanmış, asi yaşam tarzını anlatan oyunlarıyla milyonlarca hayranına otomobil kültürü aşılamıştı. Bugün ise Electronic Arts, önümüzdeki 12 ay içinde seriyi nelerin beklediğini açıkladı; Need for Speed yeni platformlara, yeni kategorilere ve yeni medyalarda açılıyor.
Need for Speed simülasyon, aksiyon ve arcade alanların üç bağımsız seri ile her tür yarış hayranına hitap edecek özel bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bu serilerden her biri konusunda uzmanlaşmış bir ekip tarafından geliştirilecek ve ister adrenalin, ister arcade eğlencesi, ister gerçekçi bir simülasyon arıyor olsun, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara gerçek bir yarış tecrübesi yaşatacak.

Bu sonbahar hızlı geçecek
Modern motor sporlarını yansıtan gerçek bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanan Need for Speed SH‹FT yarışçılar tarafından, yarışçılar için hazırlanıyor. Black Box idari yapımcısı Michael Mann ve EA Games Europe başkan yardımcısı Patrick Soderlund”un da işbirliğiyle Slightly Mad Studios tarafından geliştirilmekte olan Need for Speed Shift, oyunculara gerçekçi ve etkileyici bir sürüş deneyimi yaşatacak. Slightly Mad Studios, GT Legends ve GTR 3 gibi son derece başarılı oyunlara imza atmış geliştirici ve tasarımcılardan oluşuyor. Oyuncuların gerçekçi birinci şahıs kokpit kamerası, yeni çarpışma mekanikleri gibi heyecan verici özellikler ile kendilerini aksiyonun ortasında bulmaları ve otomobillerin hız duygusunu ve yaşattıkları hazları iliklerine kadar hissetmeleri amaçlanıyor.

Oyuncular algıya bağlı G-kuvveti, hiper realistik kokpit açısı ve birinci şahıs kamerasından birbirinden şiddetli çarpışma sahneleriyle yarış dünyasının gürültülü, heyecan dolu ve çekişmeli ortamına çekilecekler. Need for Speed Shift her bir darbeyi, pist yüzeyindeki en ufak değişiklikleri ve sınırları zorlamanın yarattığı heyecanı sonuna kadar hissetmenizi sağlayacak gerçek bir fizik modeli içeriyor. Yepyeni sürücü profili ise gerçek sürüş deneyimine yeni bir boyut kazandırıyor. Bu sistem her bir oyuncuya sürüş yeteneğine ve stili bağlı olarak ona özel bir kimlik yaratıyor. Bu profil oyuncuların yeni arabaları açmasını, genel kariyer ilerlemesini ve online eşleştirmelerini yönetecek olan bir sistem. Need for Speed Shift”te nasıl sürdüğünüz, kendinizi direksiyonun arkasında kim olarak hissettiğinize bağlı olacak.
 

 
 
Gerçek sürüş deneyimi yaşatan oyunda, sürücü kafa hareketlerini, süredurumu ve G-kuvvetlerini görsel olarak yansıtan üç boyutlu kokpit görüntüsü kullanııyor. Arabanın hızına bağlı olan görüş derinliği sayesinde yüksek hızlarda hareket eden bir arabada perspektif uzaklaşarak araba/kokpitin odağının değişmesine neden olacak. Sürücü profili ise oyuncuların yarıştan yarışta sürücü olarak geçirdikleri evrimleri takip edecek. Sistem sürücünün pistte sergilediği kişiliği, başarı oranını ve topladığı profil puanlarını bir araya getirerek oyuncuya özel bir kariyer ve oynanış deneyimi sunacak. Sürücü profili kariyer veya online, tüm modlar boyunca geçerli olacak. Hasarlar ve darbelerin gerçekçiliğine de özen gösterilmiş. Oyuncular sabit bir nesneye veya rakip arabaya çarptıklarında “hasar aldıklarını” hissedecekler. Görsel ve işitsel efektlerin kombinasyonu sayesinde oyuncular darbeyi hissedecek ve yarıştan bir anlığına da olsa kopacaklar. Need for Speed Shift oyuncuların araba performanslarını ve görünümlerini diledikleri gibi değiştirebilecekleri çok kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunuyor. Arabanızın performansını arttırmak için kaportanın altında çalışabileceksiniz. Görsel özelleştirme sistemi ile oyuncular arabalarının hem iç, hem de dış kısımlarını değiştirerek kişisel zevklerini yansıtabilecekler. Arabalar ve pistler de yine yarış seven oyuncuların hayallaerini süsleyecek cinsten. Pagani Zonda F, Audi RS4 ve Porsche 911 GT3 RSR dahil olmak üzere yaklaşık 70 lisanslı arabanın yanı sıra Willow Springs ve Laguna Seca gibi 18 gerçek dünya pisti ve Londra ve Tokyo gibi kurgusal pistler de oyunda bulunuyor. Need for Speed Shift, bu sonbahar Playstation 3, PSP ve PC için piyasada olacak. Nintendo konsollar için ise Need for Speed Nitro adlı bir oyun geliştiriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here