Ana sayfa Mobil Neden iPad 2?

Neden iPad 2?

0

Henüz iPad 2 satın almadıysanız iPad 2 “nin teknoloji çizgisini nereye taşıdığını anlamanız için sizlere bir rehber hazırladık ve iPad 2 ile yapılabilecekleri 10 başlık altında tanımladık…
 

1. Her şey elinizin altında: Bir iPad sahibi olduktan sonra yapabileceklerinizin haddi hesabı yok. İnternet üzerinden halledebileceğiniz tüm işleri iPad 2 ile halledebilirsiniz. Birçok internet servisi, mevcut internet siteleri haricinde ayrıca iPad için özel uygulama hazırlayarak kullanıcılarına daha kullanışlı bir hizmet imkanı sunuyor. örneğin iPad 2 ile dilediğiniz her yerden mail’lerinizi kontrol edebilir, ilginç gördüğünüz bir olayı fotoğraflayıp anında Twitter, Facebook, Picasa, Flickr gibi sitelere yükleyebilir, banka hesaplarınızı kontrol edebilir, borsayı takip edebilir, kredi kartı üzerinden alışveriş yapabilir, Google Maps servisi sayesinde adres tayini yapabilir, dilediğiniz oyunu oynayabilir, daha da buraya sığmayacak kadar eylemi iPad 2 ile gerçekleştirebilirsiniz.
 
ipad 2
 
2. Taşınabilirlik: iPad 2’nin kasa tipi, taşınabilirliği birinci nesil iPad’ten de öteye götürmeyi başarıyor. 9.7 inç LED ekran, bir tablet bilgisayar için ideal büyüklük. öte yandan 12.7 mm’lik inceliği sayesinde şık bir duruşa sahip. iPad 2, ne tür bir çanta taşıyor olursanız olun, kolaylıkla taşınabiliyor. Ağırlığı hissedilmiyor. Bu, neredeyse tüm dünyayı cebinizde taşımanız anlamına geliyor.

3. Pil ömrü: Yanınızda bu denli işlevsel bir cihaz taşımanın, pil ömrü açısından ağır bir bedeli olacağını düşünebilirsiniz. Fakat yanılıyorsunuz. Apple, resmi sitesinde “Ortalama kullanımda 10 saate kadar pili dayanıyor” diyor. Yoğun kullanımda (film izleme, müzik dinleme dahil) bu değer hiç de sandığınız kadar azalmıyor. örneğin İstanbul – Antalya arası bir yolculukta iPad 2’yi yeri geldiğinde müzik dinlemek, yeri geldiğinde film izlemek, yeri geldiğinde uygulama çalıştırmak amacıyla kullanmanıza rağmen, iPad 2’nin şarjının Antalya’ya varıldığında anca bitiyor olması sizi hiç şaşırtmasın (Ek bilgi: İstanbul – Antalya arası ortalama 10 saat).

 

4. Uygulama desteği: iPad 2’nin en büyük avantajlarından bir diğeri de App Store adlı uygulama mağazası. Bu mağaza bünyesinde yüz binlerce irili ufaklı uygulama yer alıyor. Uygulamaların bir kısmı ücretsiz, bir kısmı ücretli. ücretli uygulamaların da büyük bir kısmının ücretsiz “Lite” sürümleri bulunmakta. Dolayısıyla iki farklı iPad 2’yi yan yana koyup incelediğimizde, yerleşik uygulamalar haricinde tamamen birbirinden farklı içeriklere sahip olduklarını görebiliriz. iPad 2’nize ister müzik uygulamaları yükleyin, ister gitar akoru yapma uygulamaları yükleyin, ister yemek tarifleri ve yemek yapma teknikleri ile ilgili uygulamalar yükleyin, isterseniz de mühendislik mimarlık ya da bilimsel uygulamalar yükleyin. Hiç fark etmez.
 
ipad
 
5. Kişisel asistan: iPad 2 için fırlama bir cihaz tanımı yapabiliriz. Zira ne zaman ne şekilde size yardımcı olabildiğine inanamazsınız. öyle bir an gelir ki, bir şeyleri not almanız ya da ajandanıza bir şeyler kaydetmeniz gerekir. iPad 2 sizin içn bu işlemleri kolaylıkla yapabilmektedir. Aynı zamanda uygulama desteği sayesinde iPad’inize iWork gibi iş uygulamaları yükleyebilir, ofis uygulamaları ile iPad 2’nizi donatabilir, işiniz ile ilgili hangi uygulama varsa (ki emin olun vardır) o uygulamayı yükleyerek iPad 2’yi iş hayatınızda da kullanabilirsiniz.

6. Fotoğraf: Evet, kabul. iPad 2’nin kamerası öyle ahım şahım bir kamera değil. Belki öyle yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekemezsiniz. Fakat iPad 2’inin fotoğraf uygulamaları desteğiyle, fotoğrafçılığınızı geliştirebilir, iPad 2 ile fotoğraf çekmeseniz dahi internet üzerinden eriştiğiniz fotoğraflara bu uygulamalar ile çeşitli işlemler uygulayabilir, fotoğraflarınızı düzenleyebilir, klasörleyebilir ve arşivleyebilirsiniz. Böylece kişisel portfolyonuzu bir hayli geliştirebilirsiniz.

 

7. E-kitap: Bir iPad 2 sahibi olmak demek, beraberinde birçok şeye sahip olmak demektir. Bunların arasında bir kütüphaneye sahip olmak da dahildir. Zira iPad 2’nin PDF ve ePUB desteği, yanınızda sınırsıza yakın elektronik kitap taşımanıza olanak sağlıyor. Kitapları diler PDF formatında, dilerseniz ePUB formatında taşıyın, hiç fark etmez, Apple’ın resmi iBooks adlı uygulaması veya çeşitli E-Reader uygulamaları sayesinde iPad 2’nizi dijital bir kütüphaneye çevirebilir, parlaklığını tek tuşla ayarlayabildiğiniz ekranı üzerinde gözünüzü yormadan sayfalarca kitap okuyabilir, kitapta kaldığınız noktayı işaretleyerek ileriye yönelik olarak okumanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

8. Süreli yayınlar:
iPad 2 sadece elektronik kitap okumanızı değil, aynı zamanda aylık, haftalık ya da günlük olan süreli yayınları takip etmenize olanak sağlıyor. Bu süreli yayınların uygulamalarını iPad 2’nize indirdikten sonra, iOS 5 ile birlikte gelen Newsstand yerleşik uygulaması sayesinde tüm süreli yayınlarınızı tek bir yerde toplayabilir ve bu yayınlar arasında hızlı ve pratik bir şekilde dolaşabilirsiniz.
 
ipad 2 oyun
 
9. Oyun: Artık mobil platformda oyun oynamak için ekstra bir cihaz satın alarak bütçenizi sarsmak zorunda değilsiniz. Zira iPad 2’nin güçlü işlemcisi A5, birinci nesil iPad’e kıyasla 9 kat daha güçlü grafik işlem gücü imkanı sunuyor. Bu da mobil oyun geliştiricilerinin, iPad 2 sayesinde tüm hünerlerini gösterebilmelerini ve ortaya görsel açıdan birbirinden cazip oyun uygulamalarının ortaya çıkmasını sağlıyor. Artık iPad 2 üzerinde gelişmiş grafiklere sahip oyunlar oynayabilmek mümkün. Bu da iPad 2’yi bir oyun konsolu gibi kullanabilmenize olanak sağlıyor.

10. FaceTime: Apple’ın FaceTime adlı servisi sayesinde artık FaceTime destekleyen iOS cihazı sahipleri, hiçbir ücrete tabi tutulmadan birbirleriyle görüntülü olarak konuşabilir, görüntülü konuşma deneyimini sonuna kadar yaşayabilir. FaceTime ile birlikte dünyanın iki ucundaki insan bile birbiriyle rahatlıkla görüntülü olarak konuşma gerçekleştirebilir. özellikle uzun süre sevdiklerinden ayrı kalmak durumunda olan insanlar için bulunmaz bir servis olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Zira FaceTime, kullanıcıları hiçbir ücretlendirmeye tabi tutmuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here