Ana sayfa Haber Ne umduk ne bulduk

Ne umduk ne bulduk

0

Apple ile ilgili bu dönem öne çıkan haberlere göre, 9 Eylül’deki Apple ürün lansmanı pek de beklendiği gibi çıkmadı. özellikle takip eden muhabirler ve tasarımcıların hem ürün yelpazesi açısından hem de inovasyon yenilikleri olarak daha farklı beklentileri bulunuyordu. Bu beklenti sıralamasının ilk maddesinde IBM ile geliştirilen kurumsal çözümlere dayanan cihazlar, yazılımlar ve çözümler vardı. Elbette bu hamlenin 2 ay hemen ardından bu doğrultuda ürün beklemek çok aceleci ve hayal perest olur ancak, neredeyse bütün muhabirler ve tasarımcılar IBM işbirliği ile geliştirilen ürünlerin prototipini veya showroom gösterisini bekliyorlardı. En sevilen filmin son dakikalarında yakalamak gibi bir hisse kapılmakla birlikte, bu beklentilerimiz halen sürüyor. çünkü, Apple yetkilileri 2015’e girmeden IBM ile ortak inovasyonlarını tanıtacaklarını söylüyorlardı.

Anlaşılamayan bir konu var. Firma olarak Apple aslında bir iPhone 6 lansmanı gerçekleştirmişti. Fakat basına yansıyan lansman başlığı ise, “Apple Event” olarak yer alıyordu. Ancak, “Apple Event” başlığı altında iPhone 6 ağırlıklı bir lansman gerçekleştirildi.

 

Teknoloji ve yaşam sektörlerini takip eden muhabirler 2015 yılına gerçekten farklı gözle bakıyorlar. çünkü, teknoloji firmaları çıkarttığı ve çıkartacağı ürünlerle daha önce kullanıcıların çuval dolusu para döküp de edinebildiği çözümleri, akıllı telefon altyapı üreticilerinin “haydi, ucuzlayalım” hamlesinden sonra daha ekonomik fiyata sunacaklar. Konu, ürün yelpazesi, ekonomik fiyatlar ve inovasyon yenilikleri olduğunda ve ortada ,CarPlay, HomeKit, B2B çözümler gibi inovasyonların güçlü duyumları varken, Apple‘ın iPhone 6 lansmanı beklentilerin ışığında çok düşük seviyede kaldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here