Ana sayfa Mobil Navigon 2410

Navigon 2410

0

Akıllı telefon boyutunda

3.5 inç (8.89 cm) dokunmatik LCD ekrana sahip olan Navigon 2410, şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Neredeyse bir akıllı telefon büyüklüğündeki cihaz rahatlıkla cebinize veya çantanıza sığabilecek büyüklükte. Dokunmatik ekran komutları kolayca algılayabiliyor ve rezistif (basınca dayalı) bir ekran yapısına sahip. Navigon 2410 kolay şekilde elinize oturuyor ve ürün ambalajında gelen bileklik askısı taşıma işinizi kolaylaştırıyor. Cihazın bağlantılarına baktığımızda ise mini USB portu ve micro SD kart okuyucusu olduğunu görüyoruz. Bu ise yeni harita ekleme işini basitleştiriyor. Testimizde ayrıca güneş ışığı altında bile LCD ekranın rahatlıkla görüntülenebildiğini gözlemledik. Ambalajın içinde gelen aracın ön camına yapıştırma ünitesi kompakt bir kullanım vaat ediyor. Cihazı ön cama yapıştırmak kolay ve klasik kaldıraç mantığıyla çalışıyor. Burada şunu belirtmeden geçmeyelim: Cihazı, stand üzerinde yüklemek biraz kolay olabilirdi.

Navigon 2410

 

Navigon 2410  

Cihazın açılışı ve ana menüye ulaşmak 40-45 saniye civarında sürüyor ve açılışta sizi bir melodi karşılıyor. Bu melodi bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir. Bu melodinin kapatılmaması bir handikap olarak değerlendirmek mümkün.   Navigon 2410″ü yaya olarak kullandığımızda ise mükemmele yakın sonuç elde ediyoruz. Cihaz kullanıcıya en yakın rotayı göstererek fazla yormuyor ve en kısa şekilde hedefinize ulaşmanızı sağlıyor. Sürücüler için dikkat çeken bir özellikten de bahsetmek isteriz: Cihaz yolda herhangi bir tehlikeli eğim ya da dönemeç varsa uyararak sizi muhtemel kötü sürprizlerden koruyabiliyor. Navigon 2410″nun 500 MHz Centrality Atlas IV işlemci, SiRF Atlas GPS alıcısı ve Microsoft işletim sistemiyle donatıldığını belirtelim. Modelin hafıza özelliklerine baktığımızda ise 2 GB flash hafıza ve 64 MB RAM belleğe sahip olduğunu görüyoruz.  

Sade arayüz

Navigon 2410″nun çok yalın bir arayüzü bulunuyor. Arayüz siyah zemin üzerine turuncu renk metin seçeneğiyle geliyor. Bu durumu bazı kullanıcıların garipseyeceğini ve aşırı sade bulabileceğini belirtelim. Cihaz ayrıca hız sınırlarının aşılması durumunda uyarı veriyor ve istenirse bu özellik özelleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra Navigon 2410, sürücülere EDS kameralarını lokasyonlarının bulunmasına yardımcı oluyor. Cihazda Navteq tarafından sağlanan haritalar kullanılıyor ve Türkiye ile 40 Avrupa ülkesinin haritaları yüklü şekilde geliyor. (öte yandan, yabancı kaynaklara baktığımızda Rusya haritasının bulunmadığı bilgisine ulaştık. Bu noktayı da aktarmadan geçmek istemedik) Yayalar ve araçlar dikkat çeken özelliklerinden de bahsetmeden geçmeyelim.

 

Navigon 2410

Bunlardan birincisi, e-pusula (e-compass). E-pusula ile yürürken sağa-sola, aşağı-yukarıya gideceğiniz konusunda bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Araçlar için akıllı park (clever parking) uygulamasında ise varış noktasına ulaşmadan önce en yakın park seçeneklerini görüntüleyebiliyorsunuz. Son Kilometre (Last Mile) fonksiyonu ile aracınızı park ettiğiniz sonraki yeri kaydedebiliyorsunuz. Böylece, “Acaba  aracımı nereye park etmiştim?” gibi gerilim yüklü cümleler kurmaktan kurtuluyorsunuz.

Sonuç olarak, giriş seviyesinde fakat fonksiyonel bir navigasyon cihazı arıyorsanız, Navigon 2410″u göz önünde bulundurmanızı kesinlikle öneririz.

Fiyat

399 TL, “www.hepsiburada.com”

Artılar

Sade arayüz
-Kullanıcı dostu çalışma

Eksiler

Giriş seviyesi için pahalı fiyat

Tasarım                                  5                    

Kullanım                                5                     

Performans                            4         

Genel puan                            96 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here