Ana sayfa Haber Navigasyona rekor ilgi

Navigasyona rekor ilgi

0

Nokia’nın ücretsiz navigasyon uygulaması kullanıcıların çok hoşuna gitti.

Nokia geçtiğimiz ay içerisinde Ovi Maps uygulamasıyla ücretsiz navigasyon hizmeti sunacağını açıklamıştı. Firmanın kullanıcılarına sunduğu uygulama yürüme ve sürüş modlarını içeriyordu. Yapılan açıklamaya göre Ovi Mapps toplamda 1.4 milyon kere indirilerek bir dönüm noktası olma niteliğini kazandı. Zira Ovi Mapps, kullanıcılara sunulduktan 1 hafta sonra 1 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşan ilk uygulama unvanını kazandı.

Finlandiyalı şirketin yaptığı açıklamaya göre uygulamayı en fazla indiren ülkeler arasında çin, İtalya, İngiltere, Almanya ve İspanya bulunuyor. Yine firmanın söylediğine bu yeni yazılımın en çok kullanıldığı telefon modelleri 5800 XpressMusic, N97, N97 mini, 5230 ve E72.

Nokia üst düzey yöneticilerinden birisi olan Anssi Vanjoki, uygulamanın günün 24 saati içerisinde ortalama olarak saniyede bir kere indirildiğini belirtior. Vanjoki aynı zamanda uygulamanın kısa süre içerisinde umduklarından çok daha fazla kullanıcıya ulaştığını sözlerine ekliyor.

Nokia’nın Ovi Maps uygulaması gerek sürücüler, gerekse yayalar tarafından 74 ülkede ve 46 dilde kullanılabiliyor. Aynı zamanda uygulama 10’dan daha fazla ülke için trafik ve diğer bilgileri bünyesinde barındırıyor.

Şayet GPS Navigasyon özelliği bulunan bir Nokia cihazınız varsa uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here