Ana sayfa Haber “Nasıl Geçti Habersiz” Fotoğraf Sergisi

“Nasıl Geçti Habersiz” Fotoğraf Sergisi

0

Tiyatro sanatçısı Volkan Severcan”dan sosyal sorumluluk projesi

Volkan Severcan, toplumda yetersiz beslenmeye dikkat çekmek amacıyla Darülaceze Müessesesi’nde kalan yaşlıların fotoğraflarını çekerek sergiledi. ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ kapsamında Darülaceze’de ‘Nasıl Geçti Habersiz’ adıyla organize edilen serginin açılışını 23 Mart Cumartesi günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin gerçekleştirdi. Açılışa Etna Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Apak, sanatçı Hülya Koçyiğit ve Ayşen Gruda da katıldı.
 

Volkan Severcan konuyla ilgili olarak, “Yaklaşık beş ay kadar önce bir tiyatro oyunuyla ziyaret etmiştim Darulaceze’yi; çok mutlu oldular. Sohbet ettik, keşke artsa bu sanatsal aktiviteler burada diye konuştuk. Derken “Nasıl Geçti Habersiz” fikri belirdi kafamda. Gençlikle bugünü bir araya getirebilir miyiz acaba diye çıkıverdi fikir. üstelik bu çalışmanın baş oyuncularıda onlar olacaktı. önce Darulaceze Müessese Müdürü Nevzat Bey’in kapısını çaldım anlattım fikrimi eksik olmasın kendi fikri bi benimsedi benim düşüncelerimi” diyerek sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Sponsorluğunu Abbott Nutrisyon”un üstlendiği proje için 2500 kare fotoğraf çektim, 140 tanesini sergiye değer bulduk. “Yaşlılara Saygı Haftası” içinde açmaya karar verdik sergiyi. Darulaceze sakinleri poz verdi, ben çektim, seyretmekte sizden artık. “Sağlıklı yaşlılık, sağlıklı beslenerek, sağlıklı yaşayarak elde edilebilir ancak.” Mottomuz bu, İlk önce Darülacize”de daha sonra Nisan ayı içinde Haliç”teyiz, tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here