Ana sayfa Haber NASA Ve SpaceX, İlk Ekip Kapsül Testi Uçuşunu Erteledi

NASA Ve SpaceX, İlk Ekip Kapsül Testi Uçuşunu Erteledi

0


Daha önceki Mars çalışmalarını tek başına yürüten SapaceX şirketi uzun bir dönemdir NASA ile birlikte çalışıyor. Uzay istasyonuna ilk açılmamış Demo-1 uçuş testinden birkaç hafta uzağız ancak NASA ve SpaceX misyonu biraz ileri tarihe attı. Daha önceki Falcon roketiyle ilgili ortaya çıkan problemlerin bunda etkili olduğu düşünülüyor.


Peki Nasa Ve SpaceX Neden Böyle Bir Karar Aldı ?


Ticari Ekip Programı müdürü Kathy Lueders; “Test görevlerinden önce yaklaşan adımlar kritik önem taşıdığından bu testin; veri toplamak ve uçuş sırasında uçuş öncesi iptal işlevini kontrol etmek için kullanılabileceğini söylemek mümkün.


SpaceX-dragon

Crew Dragon kapsülüyle; uzayda daha uzun yolculuk yapmanın sırları aranacak. Sonuç olarak; SpaceX Demo-1‘i doğru zamanda uçuracaklarını ve böylece uçuş sırasında iptal testini desteklemek için doğru verileri elde edeceklerini ifade ediyorlar.


Tüm bu test uçuşlarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de SpaceX firmasının yeteri kadar bütçeye sahip olmaması. Her ne kadar NASA ile birlikte çalışsalar da, SpaceX firmasının kendisine has küçük bir bütçesi var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here