Ana sayfa Haber NASA ile çalışan şirketin ortağı Bigelow”dan ilginç ‘Uzaylı’ açıklaması: Burnumuzun dibindeler!

NASA ile çalışan şirketin ortağı Bigelow”dan ilginç ‘Uzaylı’ açıklaması: Burnumuzun dibindeler!

0

Bigelow Aerospace, NASA“nın uzay çalışmalarında işbirliği yaptığı dev bir şirket. Şirketin kurucusu Robert Bigelow ise kendi beyanına göre uzayda bizim dışımızda yaşam formlarının varlığına ulaşmak için milyonlarca dolar harcamış bir iş adamı. Bigelow son açıklaması ile herkesi hayrete düşürdü ve dünya dışı zeki yaşam formlarının varlığını doğruladı.

Bigelow, “Dünya dışı uygarlıkları bulmak için milyonlarca dolar harcadım. Oysa onlar burnumuzun dibinde.” diyerek dünyayı şoke etti. Bigelow, uzaylıların aramızda yaşadığını ve dünya üzerinde UFO”ların var olduğunu söyleyerek ilginç ve büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Robert Bigelow konuk olarak katıldığı CBC News TV”de yayınlanan “60 Minutes” programında bu iddilarını dile getirdi. Bigelow, “Uzaylıların aramızda olduğundan kesinlikle eminim” dedi. İnsan ırkının gelecekte uzaydaki misyonuna dair sorulara ise “Uzaylıları bulmak için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Onlar tam olarak burnumuzun dibinde” cevabını verdi. “İnsanların sizin deli olduğunuzu düşünmesinden korkmuyor musunuz?” sorusuna Bigelow”un cevabı; “Umurumda değil. Bunlarla ilgilenmiyorum.” oldu.

1999’dan beri uzay alanında çalışmalarını sürdüren şirketin amacı şişirilebilen malzemelerin kullandığı uzay istasyonları yapabilmek. NASA’nın işbirliği yaptığı Bigelow Aerospace, daha önce sadece bin 400 kilogram ağırlığındaki BEAM modülünü geliştirmişti. BEAM, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kullanılan ilk şişme modül  oldu. Bu modül sayesinde Uzay İstasyonu 13 metre kare alan kazandı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here