Ana sayfa Mobil N97 mini

N97 mini

0

Küçük dev… 

Nokia N97 Mini   N97 Mini, tıpkı N97 gibi aynı isme ve görünüşe sahip. Küçük boyutuna nazaran güçlü özellikleriyle N97″nin varisi olacak gibi görünüyor.

Nokia N97 mini”ye ilk baktığımızda paslanmaz çelik detaylarıyla oldukça şık bir telefon görüyoruz. Sosyal iletişime meraklılar için ideal bir cihaz olan N97 mini”nin 3,2 inç eğimli bir kayar ekranı var. Qwerty klavyeye sahip cihazda, basınç noktaları iyi ayarlanmış. Bu da kullanımı kolay hale getirmiş. Klavyeyi açmak için güç kullanmak gerektiği için zorlandık diyebiliriz. 113 x 53 x 14 milimetre kompakt bir boyutla karşımıza çıkan N97 mini, kapasitif dokunmatik hissiyatına halen sahip değil. Pili ise, 6 saat konuşma süresi sağlıyor. Tabii sık konuşan bir kullanıcı için, buna 4,5 saat diyebiliriz.
Veri aktarımı
 

Veri aktarım standartları, oldukça iyi bir performans sergilemiş. HSCSD, GPRS, EDGE, HSDPA (3.6 Mbps hıza kadar) ve Wi-Fi (802.11 b / g) özelliklerine sahip N97 mini, N97 ile aynı standartlara sahip. Ovi ile Lifecasting , kullanıcıların cep telefonlarının ekranı üzerinden ve Facebook hesapları aracılığıyla konumlarını ve durumlarını yayınlayabiliyorlar. Ovi ile lifecasting özelliği, Nokia Beta Labs aracılığıyla Nokia N97 mini üzerinden de kullanılbiliyor. Bu yeni hizmetler, widget”ler, kinetik scroll özelliği, yeni zoom teknolojisi ve daha fazlasını beraberinde getiriyor.

N97 mini”nin 8GB hafızası bulunuyor. Tabii bu N97″de alıştığımız 32 Gb”lık hafızanın yanında biraz zayıf kalıyor. 3G standardı ise, 3.6 Mbps hızı destekliyor. Bu da Türkiye”de satılan 3G 7.2 Mbps hızındaki 3G paketlerinde eksik kalıyor.

 

 

Zengin içerik

N97 mini”nin 5 megapiksellik kamerası oldukça iyi görüntüler veriyor. Video çekimlerinde başarılı olduğu kadar dışarıdan yüklediğimiz bir görüntüyü, tıpkı televizyon kalitesinde izledik diyebiliriz. Hoparlörleri ise, oldukça güçlü bir ses deneyimi sunuyor. Stereo hoparlörleri, kulaklık takmadan da müzik dinleme şansınız veriyor. N97 mini”de ayrıca 3.5 milimetrelik
bir kulaklık girişi bulunuyor. Ovi Store aracılığıyla, video görüntüleri, podcast’ler ve web hizmetlerini kişisel beğeninize uygun, ücretsiz şekilde kolaylıkla indirebiliyorsunuz. Buradaki tek sıkıntı, indirmek istediğiniz bir ses dosyasını ya da görüntüyü ancak indirdikten sonra deneyimleyebilmeniz oluyor. Navigasyon konusunda da Ovi Maps ile güçlendirilen N97 mini,  küresel yaya navigasyonun yanı sıra Lonely Planet, Michelin gibi kaynakların özel içeriğine de erişim sağlıyor. Ayrıca yürüyüş ve sürüş için sesli navigasyon sunuyor. Yani iyi bir seyahat arkadaşı diyebiliriz.

Sonuç olarak N97 mini, N97″yi tahtından indirecek meziyete sahip bir performans sergilemiş. Kompakt tasarım seven kullanıcılar için ideal olan bu ürün,

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here