Ana sayfa Donanım Mytek Digital Stereo96

Mytek Digital Stereo96

0

Şimdi test sırası Amerikan menşeyli bir DAC”ta

Mytek yetkilileri tamamen Mastering kalitesinde AD/DA üretiklerini savunuyorlar. Biz de Mobaseri Sound test ekibi olarak teknik değil, tamamen müzikal olarak bu testi gerçekleştirdik ki sonuç tam doğru olsun. çünkü DAC seçimlerinde genelde psikolojik etkilenmelerin doğru seçimleri etkilediğine inanıyorum. İsterseniz her zaman ki gibi gövde tanıtımı ile başlayalım.
 

 
Stereo96, half rack tipinde tasarlanmış. Bir çok kişi belki bu tasarımdan hoşlanmasa da DA katı zaten devre tasarımı olarak bu boyutlarda. Daha geniş kasa yüksek maliyet anlamına gelir. Gövde ızgara şeklinde tasarlanmış. Sebebi ise bu tip dönüştürücülerin devre elemanları, epey bir ısınıyor. Arka kısımda ise Neutric markaya sahip Analog XLR çıkışlar bulunuyor. Dijital girişler ise Neutric marka XLR AES ve yine Neutric altın kaplama SPDIF giriş çıkışlar bulunuyor. Optik olarak sadece SPDIF toslink bir giriş bulunuyor. Stereo96, sizden toprak beslemeli 220 Volt AC besleme istiyor.. ön kısma gelince MANLEY markasında görmeye alıştığım bir knob ile analog çıkış seviyesi ayarlanıyor. Hemen yanında ise dijital girişleri seçebildiğiniz bir buton ve led ışıklar bulunuyor. Bu ışıklar aynı zamanda size sync yaptığınız dijital girişleri gösteriyor. Ayrıca Stereo96″ıda dijital girişle 96 khz senkron olabiliyor. İsterseniz kendi içinde bulunan superlock ile 192 khz”de sync yapabiliyorsunuz. Stereo96″ıda ayrıca gerçek peak seviyeleme led meter”lar da bulunuyor. Bir de kulaklık ile dinleme yapabilmeniz için bir adet TRS phono out düşünülmüş.

 

Gelelim 96″ının sound kabiliyetlerine. İlk olarak şunu söylemeliyim müthiş dinamiğe sahip bir sound”a sahip. 120 dB dinamik aralığa sahip.+4 dB çalışabiliyor. 25hz ile 200khz arası frekans skalasına sahip. Tüm dinlemelerimizde frekans skalasını tam zamanlı olarak çevirdiğini söyleyebilirim. Stereo imaj ise tam istenilen noktalarda. Biraz dinamik alanının yüksek olması center duyumunu yükseltse de yine de bir kaç saat sonra alışabileceğiniz bir duyuma sahip. Dance–pop-rock-RnB gibi dinamik tarzlarda müthiş bir duyuma sahip. Fakat daha akustik kayıtlarda beklenilen duyumun dışında bir etkiye sahip. Bu da sizin alışagelmiş duyumunuzdan daha farklı bir sound tasarımı yapmanızı sağlayacaktır. Kendi içinde bulunan super lock ise size daha detaylı ve ana frekansların aralarını daha detaylı duyurma yeteneğine sahip. Bu etki de stereo imajını daha detaylı duymanızı sağlıyor. Clock seçiminizi çalışma sinyal zincirinize göre yaparsanız daha iyi sonuç elde edebiliyorsunuz.
 

 
Sonuç olarak kaliteli malzeme yapısı ve sound duyumu bizden tam not aldı. Sadece kulaklık ses seviyesinin ayrı bir kontrolü olmasını beklerdik. Bir de Adat protokolünü desteklemesi bizim lüks beklentilerimiz arasında idi. Ama bu not kıracak kadar zaruri bir beklenti değil. Fiyatı ise bizim kadar sizi de şaşırtacak. Eğer DAC ihtiyacınız varsa ve sisteminiz A klas bir DAC detayını verecek kadar yüksek çözünürlüğe sahipse AKALIN MüZİK”e uğrayıp dinleme yapmanızı tavsiye ederim. Türkiye satış fiyatı 995 USD artı KDV”dir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here