Ana sayfa Haber Mynet ve Yandex işbirliğine girdi

Mynet ve Yandex işbirliğine girdi

0

Yandex, Türkiye internet sektörünün yerel lideri Mynet ile büyük bir işbirliği için anlaştı

 

Avrupa”nın en büyük internet şirketlerinden ve Türkiye”nin yeni arama motoru Yandex ile Türkiye”nin lider internet portalı Mynet arasında yapılan işbirliği sayesinde artık tüm Mynet kullanıcıları aramalarını Yandex”le yapacak.


 

Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ?ve Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, düzenlenen imza töreninde yaptıkları açıklamada, başlattıkları bu işbirliğinin, her iki kurumun da kullanıcılarına ve internet ekosistemine en iyi ve en faydalı hizmeti ulaştırma anlayışlarının ortak sonucu olduğunu belirtti.

MYNET kullanıcıları artık aramalarını YANDEX”le yapacak
Söz konusu işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ şöyle konuştu: “Bugün burada hem Yandex, hem Mynet hem de tüm Türk internet kullanıcıları için çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz. Yandex”in özenle yerelleştirdiği arama teknolojilerini Mynet gibi sevilen bir platformun ziyaretçilerinin hizmetine sunmak üzere yaptığımız bu işbirliğinden dolayı çok mutluyuz. Mynet kullanıcıları Yandex”in arama servisinden çok memnun kalacak. Hatırlarsanız, geçen hafta Yandex”in Türkiye”de birinci yılını kutladığımız gün yapmış olduğum konuşmamda, “şov daha yeni başlıyor” diyerek, Türkiye”de hızla ve sırayla bir dizi büyük işbirliklerine, yepyeni çalışmalara imza atacağımızı ve bunları sırasıyla Türk kamuoyu ile paylaşacağımızı söylemiştim. İşte birinci yılımızı kutladığımız o günü takiben, bugün öncelikle, ülkemizin lider internet portalı Mynet ile yaptığımız işbirliğini duyuruyoruz. O gün de dediğim gibi, Yandex”le şov yeni başlıyor, ve bugünü takiben, Türk internet kullanıcılarına ve internet ekosistemine maksimum fayda sağlamak anlayışıyla çıktığımız yolculukta, kısa zaman aralıklarıyla pek çok yeni işbirliğini, yepyeni ürün, servis ve projelerimizi paylaşıyor olacağız. Bugün Mynet ile başlattığımız işbirliği bizim için çok önemli, ve bir dizi önemli girişimimizin ilkleri arasında. Yandex”in Türk internet kullanıcıları nezdinde beğeniyle karşılanacak çalışmaları çığ gibi büyüyecek, Türkiye Yandex”le tanışmaya, Yandex”le yaşamaya ve Yandex”lemeye kısa sürede alışacak. “
Yandex, Türk internet kullanıcılarına Mynet”le de ulaşacak.

Bugün itibariyle, Mynet kullanıcıları portal üzerinde yaptıkları arama sorgularına Yandex”in Türkiye”ye özel geliştirdiği arama teknolojileri kullanılarak cevap buluyor, portalın arama fonksiyonunu kullandıklarında tüm web”de, Türkiye”den sayfalarda veya Türkçe sayfalarda arama yapabilmenin yanı sıra, video ve görsel de arayabiliyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here