Ana sayfa Haber My Fitness Pal uygulaması hacklendi ve 150 milyon kullanıcının bilgilerini sızdırdı

My Fitness Pal uygulaması hacklendi ve 150 milyon kullanıcının bilgilerini sızdırdı

0

Spor giyim firması Under Armour’un sağlık takip uygulaması My Fitness Pal, son zamanlarda popülerlik kazanmıştı. Firmanın yaptığı açıklamayla ortaya çıkana göre uygulama kimliği belirsiz kişiler tarafından hacklendi ve 150 milyon kullanıcının hesapları, şifreleri ve e-posta adresleri çalındı. 

Firmanın açıklamasında çalınan bilgilerin sadece bunlarla sınırlı olduğu ve kredi kart numarası, sosyal güvenlik numarası, ehliyet numarası gibi bilgilerin çalınmadığı belirtiliyor. Firma, uygulamanın kullanıcılarına en hızlı şekilde şifrelerini değiştirerek daha fazla veri hırsızlığını engellemelerini tavsiye ediyor. Firma ayrıca güvenliklerini arttıracaklarını da vadediyor.

Hackerların sisteme nasıl sızmayı başardıkları hakkında bilgi bulunmuyor. Bu hacklenme olayı, 2018’in şimdiye kadarki en büyük sızıntısı ve şimdiye kadar yapılan tüm sızıntıların ise en büyük 5’inin arasına girmeyi başarıyor. En büyüğü hatırlayacağınız üzere 2013 yılında Yahoo’nun hacklenerek 3 milyar kullanıcının bilgilerini sızdırması olmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here