Ana sayfa Haber My Cloud Mirror İnceleme

My Cloud Mirror İnceleme

0

 

 

iCloud, Dropbox, OneDrive gibi bulut çözümlerinden hepimizin haberi var ve  bu sanal sunucular, harici disk dışında son zamanlarda verilerimizi yedeklemede oldukça sık kullandığımız hizmetler olmaya başladı. Ancak belli bir depolama limiti olan bu hizmetlere alternatif olarak ve tamamen bizim yönetimimizde bir çözüm olarak My Cloud Mirror“ı önerebiliriz. Kendisi ayrı bir sunucu gibi çalışabildiğinden küçük ofislerde Phpbb kurularak da iş yerinizin hafif işlerini router üzerine bağladığınız bu cihaz üzerinden sürdürebilirsiniz. Aynı zamanda dayanıklığı ve 7/24 açık kalmasına ragmen stabil çalışması sayesinde kendinize ait bulut sunucusu kurabilmenizi sağlıyor My Cloud Mirror.

Kullanım

My Cloud”un  kurulumu oldukça kolay. Web tabanlı  kullanım paneliyle mobil uygulamalar vasıtasıyla her zaman erişilebilir durumda. Ağa dahil ettikten sonra PC, Mac, tablet, telefon veya televizyon üzerinden cihaza erişebiliyorsunuz. Cihazın hemen arkasında bulunan USB 3.0 portunu kullanarak farklı harici diskleri de bağlamanız mümkün ancak ekstra olarak bağlanan harici diskler Raid haldeki disklerin üzerinde değil, harici olarak sisteminizde gözüküyor. USB bağlantılarının  hemen altında ise Gigabit Ethernet portu bulunuyor.

 

 

İkizlenmiş Veri Koruması

Ayna Modu (RAID 1) varsayılan ayar olarak seçildiğinde, bir sürücü verilerinizi depolamak, diğeri ise ikinci bir kopya oluşturmak için kullanılır. Yani RAID modundaki avantaj, eğer disklerinden birisi “fiziksel” zarara uğramış olsa dahi, yedeklenen ikinci diskten verilerinizi kurtarabilirsiniz. Eğer daha fazla depolama alanı kullanmak istiyorsanız, RAID 0 modu sayesinde diskler iki ayrı depolama birimi olarak çalışır. Anck bu durumda güvenlikten biraz feragat etmiş oluyorsunuz. 

Sonuç olarak

My Cloud Mirror RAID 1 modu sayesinde, ailenizin tüm fotoğraflarını, videolarını, müziklerini ve önemli belgelerini ev ağınızda iki kat daha güvenli bir yerde saklamanızı ve düzenlemenizi sağlıyor. İçindeki işlemcisiyle örneğin torrent dosyalarını direkt olarak cihazın içine yükleme komutu verebilirsiniz. Bu da sizin bilgisayarınızın indirme işlemi yaparken sürekli açık olmamasına, dolayısıla dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı güvenli olmasını sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here