Ana sayfa Haber MWC 2017: LG G6″daki FullVision tasarımının detayları

MWC 2017: LG G6″daki FullVision tasarımının detayları

0

LG G6“nın FullVision ekran özelliği, sadece yeni bir telefon silüeti değil, aynı zamanda yeni bir cihaz kullanım özelliği de sağlayacak. üst ve alt bölümleri genişletilmiş ekranı ile kullanıcılar internette gezinirken ya da e-kitaplarını okurken çok daha fazla bilgiyi görebiliyorlar. Video izlerken ya da oyun oynarken de çok daha kapsayıcı bir deneyim yaşayabiliyorlar.

LG G6, çoğalan18:9 görüntü oranındaki film, oyun ve uygulamayla uyumlu ekranı sayesinde, akıllı telefon pazarındaki 18:9 ekran kullanımının öncülüğünü yapacak. LG G6 aynı zamanda 16:9 görüntü oranına göre hazırlanmış içeriklerin de kolaylıkla 18:9 şeklinde görüntülenmesini sağlayabiliyor

LG G6″nın kamerasının kullanıcı arayüzü ise 18:9 görüntü oranının geniş ölçüleri sayesinde oldukça rahat, eğlenceli ve gelişmiş özelliklere sahip. LG UX 6.0″ın sağladığı Kare Kamera özelliği, LG G6″nın 18:9 oranlı ekranını mükemmel şekilde iki adet eşit kareye bölüyor.

Kullanıcılar bu özellik sayesinde Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında kullanılan 1:1 oranında fotoğraflar çekebiliyor ve diğer kare bölmede ise çektikleri fotoğrafları inceleyebiliyorlar. “Food Mode” isimli yeni çekim modu ise yiyecek fotoğrafları için gerekli olan en yüksek renk kalitesi ve doygunluk seçeneklerini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Kullanıcılar iki fotoğraftan 100 fotoğrafa kadar oluşturdukları döngülerle GIF görüntüleri de üretebiliyorlar.

LG G6, 18:9 ekranın avantajlarını birçok farklı şekilde kullanıyor. Kullanıcılar takvim penceresinin hemen yanında bir çağrı penceresi açabiliyorlar. Ya da fotoğraf galerisiyle birlikte bir mesajlaşma uygulaması da eş zamanlı olarak kullanılabiliyor. Birden fazla kare fotoğraf ise kilit ekranında Collage Wallpaper (Kolaj duvar kağıdı) şeklinde görüntülenmek üzere bir araya getirilebiliyor. LG G6 ile ekranın bir tarafında internette gezinirken diğer tarafında ise not almak mümkün oluyor. Takvim uygulamasını kullanırken LG G6″yı yatay konuma getirmek ise takvimin sol pencerede görüntülenmesini sağlarken, program detayları ise sağ tarafta görüntülenebiliyor. LG G6“da çoklu görev kombinasyonları sınırsız bir şekilde uygulanabiliyor.

 

LG Electronics Mobil İletişim Bölümü Başkanı Juno Cho konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “FullVision özelliğine sahip LG G6, sinema endüstrisindeki yeni ve eski sinematik içeriklerin dijital çağda görüntülenmesi için en iyi yöntemin 18:9 görüntü oranı olduğuna inanan profesyonellerin felsefesi ilham alınarak tasarlandı. En yeni akıllı telefonumuz olan LG G6″da bu felsefeyi uygulamanın yanında çok daha ileri bir noktaya taşıyarak 18:9 formatının birçok değişik şekilde uygulanmasını da sağladık. Tüm kullanıcıların çok daha üretken bir hale getirdiğimiz LG G6″yı çok seveceklerinden eminiz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here