Ana sayfa Donanım MWC 2014″te Samsung Galaxy S5″in özelliklerini açıkladı

MWC 2014″te Samsung Galaxy S5″in özelliklerini açıkladı

0

Uzun zamandır herkes tarafından heyecanla beklenen Samsung Galaxy S5, en sonunda ambalajsız bir şekilde teknoloji ve mobil cihaz severlere tanıtıldı. iPhone 6“da olması beklenen kalp atışını ölçecek sensörü, Samsung; rakiplerinden önce davranarak kendi telefonlarına ekledi. Böylece Samsung, Apple“a teknolojik bir çalım atmış oldu. Ayrıca Samsung, ilk defa MWC 2014 etkinliği kapsamında kendi yongaseti Exynos“u tanıttı. Hatta ilk defa Samsung, kendi ürettiği yongasetini, kendi telefonunda; Galaxy S5 ile kullanmış oldu. Peki Samsung“un kendi ürettiği Exynos yongaseti söylenildiği kadar iddialı mıydı?

 

 

Samsung MWC 2014

 

Tüm bu sorular, yapılan testler sonucunda yanıtlandı. Samsung Exynos yongaseti; Snapdragon yongasetinde kullanılan Krait 400 dört çekirdekli işlemcisini ve Adreno 330 grafik işlemcisini kullanmakta. Qualcomm“un yongasetine göre yenilenmiş olan yongaseti, Snapdragon 801“e göre yüzde 14 iş performası ve yüzde 28 de grafik performansı yönünden rakibine fark attı.

 

Yakın bir zamanda Samsung, Octo-core tarzı bir işlemci modeli kullanacak. Octo-core; sekiz çekirdekli bir işlemci adı.  Samsung, iki farklı yongasetli telefonlarını farklı modellerde piyasaya sürecek. Tabii ki Samsung, Qualcomm”dan aldığı yongasetini kendi adıyla Exynos ile kullanacak. Exynos; Samsung“un aldığı yongasetini işleyerek performasını arttırdığı bir yongaseti. Samsung“un, Galaxy S4“te uyguladığı satış politikasını mı uygulayacağı yoksa rakibi Apple gibi farklı renk, model ve özellikte olacak üç farklı Galaxy S5 mi piyasaya süreceği büyük bir merak konusu. Samsung Galaxy severler 11 Nisan da Galaxy S5“lerine kavuşmuş olacaklar.

 

 

Samsung MWC 2014

 

 

Bu arada LTE”li Samsung Galaxy S5“leri, Samsung“un ana vatanı Güney Kore dışında görmemiz pek mümkün değil gibi. Tek bilinen şey ise Samsung Exynos yongasetinin ülkemize kesin ayak basacağı. Zamanla her şey belli olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here