Ana sayfa Donanım Müzik için Laptop”lar

Müzik için Laptop”lar

0

Mobil DJ olmaya hazır mısınız?
 

Müziğin sesini açma vakti geldi… Dizüstü bilgisayarlar artık internette dolaşma veya film izleme dışında da çeşitli yeteneklere sahip. üst düzey ses kalitesinde müzik dinleyip müzik bestelemek ya da müzik performansı sunmak da bu yeteneklerin başında geliyor. Tabii ki bunları senelerdir zaten dizüstü bilgisayarlarda yapabiliyorduk.
 
müzik laptopları
 
Fakat müzik sektörünün dijital ortamlardaki yükselişi, müzik besteleyip 7/24 müzik dinleyen teknoloji sevdalılarına hitap eden dizüstü bilgisayarların piyasaya sürülmesine yol açtı. Artık müzik için ayrı bir dizüstü bilgisayar sektöründen bahsedebiliyoruz. Bu sektörün içerisinde yer alan önemli isimler ise, ilerleyen sayfalarda siz değerli Newtech okuyucularının huzuruna çıkıyor.

 

HP Envy 14 Beats

HP’nin yeni göz bebeği Beats, müzik tutkunlarının ağızlarını sulandıracak türden bir dizüstü bilgisayar. Beats, müzik için üretildi. Müzik üretme ve ses çıkışı alma konusunda üst düzey kalitede. 2. nesil Intel Core i5 işlemcisine eşlik eden Intel Turbo Boost Technology 2.0, ekstra işlem gücü sağlıyor.

   hp envy 14 beats
Beats Audio ile müziğin sınırlarına ulaşmanız an meselesi. BrightView Infinity LED ekranı ise yüksek çözünürlüklü videoların seyrini doyumsuz kılıyor. Cihazın ön tarafına akıllıca dizayn edilmiş iki hoparlör, üst düzey bir ses çıkışı sağlıyor. özellikle Core i5 tercih edilmesi Beats’in ne kadar akıllıca geliştirildiğini ortaya koyuyor. Zira daha yüksek bir işlemci tercih edilmesi durumunda cihazda ısı sorunu ortaya çıkacaktı. Fakat Core i5 ve beraberinde gelen Turbo Boos 2.0 sayesinde HP Beats, hem üst düzey performans hem de stabil bir kullanım vadediyor.
 
acer aspire ethos   Acer Aspire Ethos

Müzik konusunda başarılı dizüstü bilgisayar üreticilerinin bir diğeri de Acer. Acer’ın Aspire Ethos serisi dizüstü bilgisayarları, özenli geliştirilmiş akustiklerle birlikte yepyeni bir işitsel deneyim sunuyor. Dolby Optimize surround ses sistemi sayesinde başarılı bir ses çıkışı almanız mümkün.

Ethos’un özellikle pil tüketimi konusunda başarılı olması, cihazı şarja takmanın imkansız olduğu durumlarda saatler boyunca müzik dinlemeyi mümkün kılıyor. Bu sayede kesintisiz müzik deneyimi yaşayabiliyorsunuz. öte yandan, çıkarılabilir Acer MediaRemote sayesinde, Ethos’a entegre olan touchpad’i çıkararak Ethos’u bir multimedya platformu olarak uzaktan kumanda ile yönetebilir, böylece Ethos’u müzik sistemi olarak kullanabilirsiniz.

 

Apple Macbook Pro

Gerek işlemci gücü gerek Mac OS X’in multimedya özellikleri, Macbook Pro’yu müzik için ideal bir dizüstü bilgisayar haline getiriyor. Mac OS X’in müzisyenler için sağladığı destekler de göz önünde bulundurulduğunda, sadece ses çıkışı olarak değil, müzik üretimi olarak da Macbook Pro’nun bir adım öne çıktığını görüyoruz.

  apple macbook pro
öte yandan Macbook Pro’u fişe takmadan, uzun pil ömrü sayesinde uzun süreler boyunca müzik yapsanız dahi sorunsuz bir şekilde cihazı kullanabilmek mümkün. Akıllıca yerleştirilmiş dahili hoparlörler, cihazdan alınan ses çıkışını da daha verimli kılıyor. Cihazların 13, 15 ve 17 inç’lik modelleri bulunuyor ve 13 inç’lik model çift çekirdekli Core i3 ve i5 ailesini kullanıyor. 15 ve 17 inç’lik modeller ise dört çekirdekli i7 ailesini kullanıyor. Bu sayede müzik üretirken de tüm dijital işlemleri bir çırpıda gerçekleştirebiliyorsunuz.
 
asus n55    Asus N55

Asus, Bang & Olufsen imzalı hoparlör desteğiyle birlikte müzik dünyasının orta yerine bir dizüstü bilgisayar konumlandırıyor. N55 kod adıyla geliştirilen multimedya dizüstü bilgisayarı, 15.6 inç ekranı üzerinden kullanıcılarına tam anlamıyla bir multimedya keyfi yaşatmayı vadediyor. Bang & Olufsen ICEpower Hi-Fi ses sistemi, N55’e entegre olarak geliyor.

Bu sayede dizüstü bilgisayarın doğal ses çıkışı bile son derece üst düzey bir performans vadediyor. Intel’in Sandy Bridge platformuna sahip olan N55, Core i3, i5 ve i7 modellerine sahip. Bellek miktarı 8 GB’a kadar çıkabiliyor. Tüm bu güçlü donanımsal özelliklere baktığımızda N55, müziğin her aşamasında kullanıcıya doyurucu bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here