Ana sayfa Donanım Müziğiniz ağa takılıyor!

Müziğiniz ağa takılıyor!

0

En iyi ağ müzik sistemleri…
 

Artık şunu çok iyi biliyoruz ki, müzik bir zorunluluk. Gün içerisinde olsun akşam evde dinlenirken olsun müzik dinlemeden edemiyoruz. Gece hayatının zaten olmazsa olmazlarındandır müzik. Dolayısıyla sahip olduğumuz ya da erişme yetkimizin olduğu içeriklere ne kadar hızlı ve kolay erişebilirsek, müziğin ruhumuza işleme ve bizi onarma süresini o kadar hızlı tutmuş oluruz.

 

hi-fi

 

Tabii bunu yaparken ses kalitesinden ödün vermememiz gerek. İşte bu iki ihtiyacı karşılama amacıyla geliştirilen network audio player’lar, yani ağ destekli müzik sistemleri, özellikle 2011’in içerisinde bulunduğumuz ikinci çeyreğinde büyük ses getirmeye başladı. Zira cloud tabanlı sistemler de giderek yaygınlaşmaya başladı. Hal böyleyken, biz de siz değerli Newtech okuyucularına bu ağ destekli müzik sistemlerini tanıtmadan duramazdık!

 

Philips Streamium NP2500

Philips’in ağ müzik sistemi çözümü olan Streamium NP2500, bu alandaki en başarılı ürünlerden de biri konumunda bulunuyor. Dijital ses aktarıcısı konumunda bulunan Streamium, barındırdığı sayısız internet radyo istasyonu sayesinde müziğinizi Streamium’a aktarmanıza bile gerek kalmayacak. İnternet radyoları arasında hizmet veren sayısız müzik türü kanalı, müzik ihtiyacınızı tek başına bile giderebilecek bir potansiyele sahip.

  Philips Streamium NP2500
öte yandan dış görünümüyle de sizi kendisine hayran bırakacak bir görünüme sahip. Bu tür cihazlardaki en büyük sorun olan kurulum, Philips Streamium’da yer almıyor. Zira kolay bir kuruluma sahip. Streamium, evinizin herhangi bir yerinde bulunan bilgisayarınıza kolayca bağlanarak, bilgisayarınız üzerinden her türlü müzik dosyasını çalmanıza olanak sağlıyor. Küçük bir ekrana sahip olması ürünün tek eksisi gibi görülebilir, fakat diğer önemli özellikleri ve bilhassa düşük fiyatı, Philips Streamium NP2500’ü başarılı kılmaya yetiyor.

 

Logitech Squeezebox Radio    Logitech Squeezebox Radio

Logitech’in ağ destekli müzik sistemleri çözümü olan Squeezebox Radio, kelimenin tam anlamıyla şeker gibi bir ürün. Wi-fi destekli radyosu ve dahili hoparlörleri sayesinde basit bir kullanıma sahip olan Squeezebox Radio, renkli bir de LCD ekrana sahip. Stil sahibi dış tasarımı sayesinde evinizin ötesinde, bahçenizde, verandanızda ve hatta balkonunuzda bile kullanabileceğiniz

bir ürün olan Squeezebox Radio’nun, Pandora, Last.fm, Slacker, Rhapsodu, Sirius, Live gibi popüler müzik servisleri entegrasyonu da bulunuyor. Bu sayede örneğin Last.fm hesabınızı Squeezebox Radio ile entegre ederek favori türlerinizi bu cihaz üzerinden izleyebilirsiniz. Ağ üzerinden gerçekleştirilen PC bağlantısı, Windows, Mac ve Linux platformlarını destekliyor. Bu açıdan rakiplerinin bir adım ötesine geçmeyi başaran Squeezebox Radio, kayıpsız ses formatı FLAC desteği sayesinde de beğenimizi kazanmasını başardı. Uzaktan kumandası ve ekstra pil ünitesi ayrıca satılan Squeezebox Radio ses kalitesi de hayli tatmin edici.

 

Orb MP-1

2010’un son çeyreğinde piyasaya sürülen Orb MP-1 network audio player, kelimenin tam anlamıyla kompaktlığın sınırlarını zorlayan bir ürün. Taşınabilirliğin ön plana çıktığı bu ürünün ses kalitesi ise, boyutlarına ve portatifliğine kıyasla hayli başarılı. Ele avuca sığmaz bir yapıya sahip olan Orb MP-1, evin Wi-Fi ağına bağlanarak, müziği kablosuz olarak stream etme imkanı sağlıyor.

  Orb MP-1
Sirius ve Pandora desteklerini de bünyesinde barındırması dolayısıyla internet üzerinden birçok içeriğe erişebiliyorsunuz. öte yandan ORB MP-1, mobil destek de sağlıyor. iOS ve Android desteği içeren ürün, masaüstü platformu olarak da Windows ve Mac OS X platformlarını destekliyor. Orb MP-1’in kablosuz olarak bilgisayardan aldığı müziği kesintisiz çalabilmesi için, bilgisayarın, yani ses kaynağının açık kalması gerekiyor. Orb MP-1’in belki de gözümüze çarpan tek eksiği bu. öte yandan, gerek kalite olarak gerek taşınabilirlik olarak Orb MP-1, kesinlikle tavsiye ettiğimiz ürünlerin başında geliyor.

 

Sonos ZonePlayer S5   Sonos ZonePlayer S5

Dosya konumuzdaki en yaşlı ürün olan Sonos ZonePlayer S5, sektörde ikinci yılını doldurmasına rağmen halen daha tercih edilen network audio player’ların başında geliyor. Dolayısıyla biz de bu ürünü de dosyamıza eklemeye karar verdik. Tekli bütün hoparlör olarak ses çıkışı sağlayan ZonePlayer S5, şu haliyle bütünleşik bir müzik deneyimi sunuyor.

Yine geliştirici firma tarafından yayınlanan bir uygulama aracılığıyla, iPod/iPhone veya iPad’iniz üzerinden de yönetebileceğiniz Sonos ZonePlayer S5’in bir diğer avantajı ise NAS sürücüleri de destekliyor olması. Bu sayede, cihazı sadece bilgisayarınıza bağlama sorunu da ortadan kalkıyor ve evin içerisindeki herhangi bir NAS (Network Attached Storage) sürücülere de bağlayabilirsiniz. Ses çıkışının da son derece tatminkar olduğunu söylemek lazım.

 

 

Tivoli NFWLG

üst düzey bir ağ destekli müzik sistemi arayanların bakması gereken ilk adreslerden birini Tivoli bizlere sunuyor. Dahili hoparlörleri, eşsiz ahşap blok tasarımı Tivoli NFWLG’i son derece cazip bir seçenek olarak önümüze sunuyor.

   Tivoli NFWLG
Kolay bir kuruluma sahip olma avantajını da barındıran NFWLG, kurulumun yanı sıra kullanım açısından da bir hayli kolay. ürünün ses kalitesi, hiç şüphesiz ki sektördeki ağ destekli müzik sistemi ürünlerinin ses kaliteleri arasında en iyilerin başında geliyor. Tabii bu kadar işlevsellik ve sadeliğe sahip olmak için bütçenin sınırlarını zorlamanız gerekebilir. Stream ses performansı ve hatta stream performansıyla da beğendiğimiz bir ürün Tivoli NFWLG. İnternet radyo desteği tam olması gerektiği gibi. Ayrıca Tivoli’inin internet sitesi üzerinden yeni istasyonları ürünün hafızasına ekleyebilmek mümkün. 650 Dolar’dan satışa sunulan Tivoli, hemen her açıdan ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürün.

 

Marantz NA7004   Marantz NA7004

Marantz’ın 2011’in başında piyasaya sürdüğü ağ destekli müzik sistemi NA7004, yenilikçi teknolojileriyle ilgimizi çekmeyi başardı. Cihazın üzerinde yer alan USB D/A dönüştürücü sayesinde iPod veya iPhone’unuzdan direkt olarak müzikleri çalabilmeniz mümkün. Cihazın stream kabiliyeti de hayli tatmin edici düzeyde. DLNA (Digital Living Network Alliance) ve Windows 7 uyumluluğu içeriyor olması ise şüphesiz ki Marantz NA7004’ün bir diğer büyük artı puanı. Yüksek kaliteli ve 24-bit teknolojisinde ses sağlayan kayıpsız müzik formatı FLAC’ı da destekleyen cihazın Apple AirPlay desteği de bulunuyor.

Bu sayede, sadece Marantz NA7004’ü sadece bilgisayarınızın bağlı olduğu ağa bağlamak zorunda kalmıyor, mobil cihazlarınızla da bağlayabiliyorsunuz. Ağ destekli bir cihaz olması dolayısıyla internet radyolarına da erişebilme imkanı sağlayan ürünün Naspter ve Last.fm gibi servislerle entegrasyonu bulunuyor. Ayrıca DAB/DAB+ ve FM/AM ayarları da cihazın üzerinde yer alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here