Ana sayfa Haber Müziğin Nabzını Tutmak İsteyenlere

Müziğin Nabzını Tutmak İsteyenlere

0

Hayat Müzik Platformu

Müzik dünyası 2000″li yıllarda birçok alanda büyük bir değişim süreci geçirdi. özellikle 90″lı yıllarda Türkçe Pop tutkunlarının vazgeçilmezi olan “”Popsi””,””Top Pop”” gibi dergilerin kapanması, albüm satışlarının ciddi oranda düşmesi ve müziğin bir anlamda haber olarak yer bulmasının zorlaşması başlıca sıkıntılardandı. Müzikten haber alınabilen mecraların azalması müzik yazarlarını internet üzerinden yayın yapmaya yöneltti ve bu doğrultuda kısa sürede popüler hale gelen müzik platformları hayatımıza girdi.Sizin için sektörün nabzını tutan ve ciddi anlamda değer gören üç müzik platformunu mercek altına aldık.

Hayat Müzik Platformu
2006 yılında kurulan ve müzik bloglarının ilklerinden birisi olarak değerlendirebileceğimiz site, popülerliğini günden güne arttırıyor. Editörlüğünü Ahmet Erten”in yaptığı Hayat Müzik Platformu”nda hem yeni albüm, klip ve etkinlik haberleri meraklıları ile buluşuyor hem de çok sayıda önemli sanatçıyla yapılan özel röportajlar platformda yerini alıyor. Editör Ahmet Erten”in dışında, Fırat Baran ve Müge Barutçu gibi önemli iki radyo programcısı sitenin yazar kadrosunu oluşturuyor. Sitenin bir önemli özelliği de içeriğe eklenen her yeni haber ve röportajın kısa süre içinde diğer haber siteleri ve gazetelerde yankı bulması. Bu yönüyle sektör için bir kaynak teşkil eden Hayat Müzik Platformu www.hayatmuzik.com adresinden takipçisiyle buluşuyor.

 

 

 

Müzik Gazetesi
Radyo yayıncısı olarak kendini kanıtlamış ve sektörde müzik denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Ahmet Kamil Taşkın”ın editörlüğünü üstlendiği müzik platformu ise “”Müzik Gazetesi”” adını taşıyor. Kes kopyala yapıştır haber zihniyetinden tamamen uzak olarak hazırlanan Müzik Gazetesi”nde, hem yeni albüm haberleri hem de albüm yorumları yer alıyor. Müzik Gazetesi’nin sloganı ise oldukça dikkat çekici : “”Detone Haber Giremez””

Gerçek Pop
Bir diğer önemli platform da “”Gerçek Pop”” adını taşıyor.Yaklaşık 1 yıl önce Fatih Melek editörlüğünde kurulan Gerçek Pop da haberleriyle müzik dünyasının nabzını tutuyor. Ağırlıklı olarak geniş ve detaylı albüm eleştirilerinin yer aldığı sitede albümlere puan verilebildiği gibi “”starmetre”” bölümünde de haftanın en çok ve en az popüler sanatçıları oylarla belirleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here