Ana sayfa Donanım Müziği bahçeye taşıyoruz

Müziği bahçeye taşıyoruz

0

Açıkhava şartlarına dayanıklı Hi-Fi sistemler

Evlerimizde kullandığımız raf ya da yer tipi hoparlörler, normal şartlarda bizlere yıllar boyunca hizmet ederler. Herhangi bir eskime-aşınma söz konusu olmaz. Ya açık hava? işte orada biraz durmak gerekiyor. Havanın nemi, güneş, yağmur, rüzgar, taş-toprak toz şartları kısaca doğaya karşı koyabilmek bizlerde olduğu gibi teknolojik ürünlerde de farklı donanımlar gerektiriyor.
 

 
Müzik çoğumuzun ortak zevki. Kentin yoğun koşuşturması içinde kendimize ayırabildiğimiz kısa süreçte müzik dinlemeye gayret ediyoruz. Evlerimizdeki sistemlerden yaz kış keyifle müzik dinleyebiliyoruz. Ama iş açık havaya gelince örneğin, bahçeye ya da balkona, işler değişiyor. Bu dosyamızda sizlerin de tahmin ettiğiniz gibi açık hava şartlarına dayanıklı ürünleri ele alıyoruz. ülkemizin belli başlı ithalatçıları hangi hoparlörleri getiriyorlar ve bu hoparlörlerle kullanmamız tavsiye ettikleri müzik sistemlerini dosyamızda bulacaksınız.

 

EXTREME AUDIO

  Soundcast Outcast
iPod transmitter ile birlikte
1.200 EU (KDV Dahil)

Dünya piyasasına çıkar çıkmaz aldığı ödüller ve adından övgü dolu sözlerle bahsedilen Soundcast; OutCast isimli hoparlörü ile pek çok fırsatı aynı anda sunuyor. Hem su geçirmeyen, hem de kablosuz olan OutCast, çok yöne dağıttığı kusursuz stereo sesi ile kablosuz teknolojinin geldiği son nokta!

OutCast”i ister evinizin içinde, ister bahçenizde hatta isterseniz teknenizde bile kullanabiliyorsunuz. 106 metrelik yayın alanı sayesinde, müziğiniz artık sınır tanımıyor. Duvarlarınızı, yer döşemelerinizi hatta tavanınızı aşıp size ulaşıyor.Eşsiz bir ses kalitesi sunan OutCast”iniz; MP3 çalıcınız, iPod”unuz, bilgisayarınız, hatta televizyonunuz ile organize olabiliyor.

Uygun olduğunuz her noktadan kontrol sağlayabildiğiniz OutCast”i dilediğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Hatta üzerinde bulunan mavi ışığı ile dilediğiniz mekanda ekstra bir ambiyans ortamı yaratabilirsiniz.iPod”unuzdaki tüm müzikler iCast kablosuz sistem ile şimdi her yerde ve her yönde… üstelik yalnızca 1 adet alıcı ve 1 adet verici sayesinde… Bir iPod kullanıcısının tüm ihtiyaçlarına cevap veren iCast, 2.4 GHz”lik özgürlüğü ile hiçbir mikrodalgadan, cep telefonundan ve diğer kablosuz ürünlerden asla etkilenmiyor. iCast, tam olması gerektiği ölçüde küçük, hafif ve oldukçada kolay bir kullanıma sahip… Hatta siz kablosuz şeklide müzik dinlerken iPod”unuzu şarj ediyor.

 

 

 

Focal OD 706 V
295 EU

DFocal OD 706V hoparlörleri yüksek performanslı su geçirmez ve her türlü hava şartlarından etkilenmiyor. Focal, bu modelde teknik olarak her türlü hava şartlarından etkilenmemesi dışında gösterdiği müzikal performansla da iddiasını sürdürüyor. Hoparlör, aynı zamanda kompakt yapısıyla da dikkatleri üzerinde topluyor.

 
 
  Monitor Audio Climate 10
331 GBP

Eğer evinizdeki müzik kalitesini dış ortama taşımak istiyorsanız Monitor Audio”nun Climate 10″unu, mutlaka test etmelisiniz. inovasyon, performans ve kalitesiyle birlikte anılan Monitor Auido hoparlör markası, evdeki iddiasını bahçeye taşımış gibi görünüyor. Kompakt boyutuna rağmen 65 Hz gibi bir bas performansı gerçekten etkileyici. üstelik ses kalitesi bu kadar iyi hoparlörün yağmur, güneş, toz, rüzgar gibi dış etmenlere dayanıklı olması da cabası. 

 

KEF Ventura
175-200-240 EU

Ventura, aslında 3 farklı hoparlörden oluşmuş bir seri. Bu seri bahçelerde, havuz kenarlarında, teknelerde kullanılabiliyor. Bir mid-bass ve tweeter sürücüleri bulunan hoparlör özelikle güneş ve denizin olumsuz etkilerine dayanıklı gibi görünüyor. Havanın tüm olumsuz şartlarına rağmen KEF bu modellerle, uzun yıllar
ses kalitesinde bozulma olmadan hizmet edeceğini vaat ediyor. Ee marka KEF olunca, bizlere de bu vaade inanmak düşer.
 

 
  KEF Ci500AW
çifti 830 EU

Ci500AW, KEF gibi dünya devi bir markanın dış mekanlar için tasarladığı iki modelden biri. iki yollu olan hoparlör, 70 Watt güce sahip ve 87dB
hassasiyetinde. 13 cm”lik mid-bass sürücüsü, Auxilliary Bass Radiator sistemiyle üstün bir düşük frekans aralığı sağlıyor. Kısaca güçlü bas. Böylesine güçlü bir bası zenginleştiren tweeter ise, 2.5 santim çapında.
Bu sürücüler, hoparlörün 60Hz – 20kHz aralığında çalışmasına imkan tanıyor. KEF”in bu modelinin gerçekten çok yönlü çalışma mekanı bulunuyor. Kısaca değinmek gerekirse bu hoparlöre, havuz kenarlarında, bahçelerde, ev sinema sistemlerinde, saunalarda, yatlarda, hava alanlarında, barlarda, ofislerde, alışveriş merkezlerinde, otellerde, evlerde rastlamanız mümkün.
 

 

Marantz CD5003
430 EU

CD 5003 serinin giriş modellerinden olmasına rağmen olağan üstü ses kalitesiyle iddialı bir model. Yüksek kaliteli audio bileşenleri kullanarak imal edilmiş olan bu model, bilinen CS4392 dijital-analog converter kullanıyor.

 
CD transport mekanizması ise, SA2. Rijit ,titreşimsiz şase diğer bileşenlerle birleşince ortaya fiyat-performans şampiyonu çıkıyor. CD 5003 Wav dosyalarının yanı sıra, WMA ve MP3 dosyalarını da okuyabiliyor.
 
 

www.extreme-audio.com

  Marantz PM5003
480 EU

CD5003 ile uygun tasarlanmış entegre anfisi özellikle son günlerin gözde analoğu pikap girişiyle öne çıkıyor. 2×40 Watt çıkış, A/B olarak dört hoparlör bağlantı seçeneği, ton kontrol, kulaklık çıkışı diğer göze batan özellikleri arasında.

 

 

CAN Hi-Fi

Audio analogue
CRESCENDO CD PLAYER
825 EU+ KDV

Transport”u Teac tarafından geliştirilen 192 KHZ/24Bit işlemci 24Bit/192Khz DAC ile bir araya gelen titreşimsiz şase sayesinde Crescende kendinden
çok daha yüksek fiyatla satılan CD player”larla baş edecek kalitede. Audio Analogue ürettiği her cihaz için titiz çalışmalar yapıyor.Bir CD player için en önemli üç konu var. Mekanizma, elektronik donanım (DAC) ve gövde. Crescendo CD player”da üç temel bileşen için kaliteli komponentler kullanılmış ve ortaya fiyat kalite konusunda çok başarılı bir ürün çıkmış.

 
 
 
  CRESCENDO INTEGRATED AMPLIFIER
825 EU+ KDV

Crescende entegre anfi 8 Ohm”da 50, 4 ohm”da ise 80 watt”lık bir çıkış gücüne sahip. Anfinin toplam gürültü oranı ise, yüzde 0.05 seviyelerinde. Audio Analogue bu anfinin düşük fiyatına rağmen Hi-End sınıfında gösterilen anfilerle aynı seviyede ses kalitesine sahip. Bunun altında ise CD player”da da olduğu gibi, kaliteli malzeme, doğru tasarım ve mühendislik yatıyor. Anfinin arkasında MP3″player ve iPod”lar için de giriş yer alıyor. istiyorsanız CD sssplayer satın almadan iPod ya da herhangi bir MP3 çalar ile bu anfiyi kullanabilirsiniz.

 

Polk Audio Atrium 8

Atrium serisi outdoor”da Polk Auido”nun gücünü ortaya koyuyor. Atrium8, beş modelden oluşan serinin en üst modeli. Polk Auido”da Atrium serisinde farklı teknolojiler kullanmış. Atrium serisinde kullanılan PowerPort sistemi, hoparlörden beklenmeyecek derecede bas sesi alınmasını sağlıyor. Yüksek seslerde sesin distorsiyona girmesini önlemek için de Kippel Optimizasyon sistemi devreye giriyor.
 

 
Atrium8″de 16 cm”lik bir bas sürücü ve iki 2.5 cm”lik tweeter yer alıyor. 16 cm, dış mekan için oldukça büyük bir sürücü. Bu çap, hoparlörün bas sesteki kalitesi için fikir verebilir. Tweeter”lar sesin çevresel olmasını sağlamak için açılı yerleştirilmiş. Hoparlöre istenirse bass ve tiz sesler için ayrı ayrı giriş imkanı tanınmış. Siyah ve beyaz olarak üretilen Atrium8″in
yüksekliği 32, eni yaklaşık 22 cm
 
 

Atrium Sat30 ve Sub10
Sat 30 180 EU+ KDV ve SUB 10 330 EU+ KDV

Açık bir mekanda örneğin, bahçe ya da havuz başında etkileyici bir müziğe eşlik eden derin basları duyuyor, ancak sesin kaynağını bir türlü bulamıyorsanız bilin ki bu büyük bir ihtimalle Atrium sat-sub ailesinden geliyordur. Sistem, uydu hoparlörler ve bir sub woofer”dan oluşuyor. Düşük frekanslı bas işini sunwoofer (Sub 10)”a yükledikten sonra geriye kalan mid-tweeter hoparlörüne büyük bir hacim gerekmiyor. Polk Audio Sat30″lar istenirse bir çiçek gibi toprağa gömülebiliyor. Sub10, ters dönmüş bir saksı formunda ve saksı renginde olan subwoofer”ın ses gücü hakkında yoruma gerek yok.

www.canhifi.com

 

SFRKD

JBL control 2.4 G
687 USD

çok yakından tanıdığımız control serisi JBL”in klasik dış mekan, mağaza, ofis, tekne gibi akla gelen her türlü dış mekanda kullanılan hoparlörleri. Control 2.4 G serisi ise, adından da anlaşılacağı gibi wireless olarak tasarlanmış bir sistem. Elbette ki dış mekan deyince can sıkıcı kablo maliyeti ve montaj eziyetine son verilmesi iyi bir düşünce.Control serisinin dış yüzeyleri hava şartlarından ve darbelerden koruyucu özellikli bir kaplamayla kuşatılmış.
 

 
Ses kalitesi için de fazla bir şey söylemeye gerek yok. Control serisi JBL”in yıllar boyunca ses kalitesi ve sağlamlıklarıyla tanınıyorlar. Control serisinin siyah ve beyaz renkleri bulunuyor.
 
  JBL Control NOW
800 USD

Control NOW temiz, yüksek ses kalitesiyle öne çıkan bir hoparlör. Farklı tasarımı sayesinde  son derece keyif veren bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Bu hoparlör sisteminde iki mid-bass ve ortada bir tweeter yer alıyor. Hoparlörün açılı yapısı sayesinde, ses dağılımı kusursuz. Siyah ve beyaz renk seçeneği bulunan hoparlörün frekans aralığı ise, 80 Hz- 30 Khz. 50-300Watt (peak) arasında çıkışa sahip olan hoparlör için önerilen anfi gücü, yaklaşık 150 Watt.
 

 

Harman Kardon HD 980 CD çalar
518 USD

Bu zarif CD oynatıcı, ince yapılı ve sadece 3.8 kg ağırlığında. Sakın bu boyutlara aldanıp onu hafife almayın.
 
 
HD 980 fiyat performans olarak gerçekten dikkat çekici bir ürün. PCM: 16-24 bits, 30-96kHz DAC ve örnekleme değerleri gayet iyi. ürün, aynı zamanda MP3 formatını da destekliyor.
 
  Harman Kardon HK 980 Anfi
939 USD

HD 980 ile takım olarak eşleştirilen bu anfi, 2×80 Watt gücünde. 4 ohm”luk bağlantıda ise, 100 Watt”lık güç elde etmek mümkün. Bu anfiye de ayrı bir pre almadan, doğrudan pikap bağlayabilmek mümkün.
 

Artık bahçelerde de pikap çalma lüksünü yaşayabileceğiz. HK 980, cüsse olarak CD çalar kadar mütevazı sayılmaz. Bu anfinin ağırlığı, yaklaşık 13 kg.

www.sfrkd.com

 

MODERN ELEKTRONİK
 

Bose FreeSpace 51
649 EU+ KDV

Bahçenizde toprak içerisine gömerek varlığını unutacağınız, zor hava koşullarında dayanıklılığını kanıtlamış FreeSpace 51, aynı zamanda ses kalitesinde de iddialı. FreeSpace 51, hoparlörleri bahçe yeşilliği ile uyumlu olduğundan, zorlukla farkediliyorlar. Ayrıca sesi, 360º derece ile verdiklerinden her yönden gelen kaliteli bir sesin keyfine varabilmek mümkün. Bu hoparlörler, bahçelerdeki yeşillikler arasında, havuz kenarında kendilerine yer buluyorlar.
 

 
Tasarımları ve renkleriyle de fark edilmeleri pek mümkün olmuyor. Bose mühendislerinin titiz çalışmaları sonucunda üretilen FreeSpace, 51 farklı sürücü tasarımıyla alt ve üst frekanslarda kalitesini belli ediyor.
 
  251 Dış Mekan Hoparlörleri
580 EU+ KDV

Havuz kenarı, teras, balkon, tekne ve benzeri her türlü alanda ve en kötü hava şartlarında kullanılabilen 251 serisi hareketli ayakları ile kendine yer buluyor. Geniş dinleme alanlarında kaliteli stereo ses vermek üzere tasarlanan 251 mekana ayak uydurmak için farklı renklerde üretiliyor. 251, Articulated Array hoparlör tasarımı sayesinde sesi daha geniş bir dinleme alanına yayıyor.
 

Ek olarak, ABD patentli çok odalı bas kasası, duyulabilir bozulma olmaksızın küçük bir tasarımdan tam ve derin bas sağlamaya imkan tanıyor.

 

LIFESTYLE 48 DVD Medya Merkezi
5.749 EU + KDV

LIFESTYLE, ev için aslında komple müzik çözümü olarak adlandıracağımız bir ürün. Son derece zarif tasarıma sahip olan ürün, boyutlarından beklenmeyecek bir performansa sahip. Dijital olarak 340 saate kadar müzik depolayan LIFESTYLE, aynı zamanda DVD/CD oynatıcıya da sahip.
 

 
ödülle Jewel Cube teknolojili hoparlörler, sesi çevresel olarak veriyorlar. Adaptio sistemi ise, oda akustiğine göre sesi dengeliyor. LIFESTYLE sistemi, mekanın 14 farklı odasında bağlantı imkanı sağlamakla birlikte ev sinema sistemi olarak da kullanım imkanı sağlıyor.
 
  LIFESTYLE SA-3 Stereo Anfi
495 EU + KDV

SA-3 LIFESTYLE sistemini başka bir
dinleme mekanında örneğin bahçede dinlerken, sistemin çıkış gücünü artırması için tavsiye ediliyor. Sonuç olarak, dış mekan farklı gürültülerle kuşatılmış olduğundan hoparlörlerin daha güçlü anfilerle desteklenmesi gerekiyor. BOSE, 251 ve FreeSpace 51 hoparlörleri için SA-3″ün birlikte kullanılmasını öngörüyor.

www.modern.com.tr

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here