Ana sayfa Haber Mustafa Seven’den İstanbul’un en iyi 8 Selfie noktası

Mustafa Seven’den İstanbul’un en iyi 8 Selfie noktası

0
 

Instagramda paylaştığı fotoğraflarla büyük başarı yakalayan Mustafa Seven, Samsung”un yeni telefonu Galaxy A8 için İstanbul”un “en iyi 8 Selfie noktasını” belirledi. Mustafa Seven”nin seçtiği İstanbul”un en iyi Selfie çekilecek mekanları Ayasofya, Belgrad ormanı, Galata Kulesi, Haliç, Kız Kulesi, Ortaköy, Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi ve İstiklal Caddesi. 

Galaxy A8 ve A8+ modelleri çift ön kamera, büyük sonsuz ekran ve Samsung’un amiral gemisi modellerinin mirasını ve deneyimini esas alan ergonomik tasarımı ile dikkat çekiyor. Galaxy A8 Serisi, her şart altında istediğiniz an canlı ve net selfie çekimleri yapmanıza imkân tanıyan 16MP F1.7 arka kamera ve 16MP + 8MP F1.9 çift ön kamera donanımı ile öne çıkıyor. çift ön kamera birbirinden bağımsız çalıştığı için, selfie çekiminde en uygun kamerayı kullanarak hem arka planlı yakın çekimlerde hem de portre çekimlerinde oldukça başarılı sonuç almanızı sağlıyor.

Samsung Galaxy A8 ve A8+ gelişmiş Canlı Odaklanma özelliği ile fotoğraf çekiminden önce veya sonra arka plan bulanıklığını kolayca istenilen şekilde ayarlayarak yüksek kaliteli fotoğraflar elde edilebiliyor. Galaxy A8 Serisi”nin gelişmiş kamerası hem gündüz hem de gece loş ışıkta keskin, net fotoğraflar çekimine olanak sağlıyor. Yemek Modu gibi eğlenceli seçeneklerle fotoğraf çekimlerini kişiselleştirmek de mümkün olacak.

İşte Mustafa Seven’nin seçtiği en iyi selfie noktaları…

 

En İyi 8 Selfie Noktası

Ayasofya: Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya; mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden sanat dünyası açısından önemli bir yer teşkil etmektedir. 

Galata Kulesi: İstanbul dendiğinde akla ilk gelen yapılardan birisi olan Galata Kulesi, dünyanın en eski kuleleri arasında yer alıyor. Heybetli yapısıyla yüzlerce yıldır kenti gözleyen, hakkında türlü hikâyeler anlatılan yapı, İstanbul”un geçmişi hakkında bilgi veriyor. 

 

Belgrad Ormanı: İstanbul”un akciğerleri olarak bilinen Belgrad Ormanı doğal yaşamı su kemerleri, doğal yaşamı ve huzurlu ortamı ile İstanbulluların nefes almak için uğradıkları kaçış noktalarından biri. 

 

İstiklal Caddesi: Burası özellikle gençlerin ve turistlerin İstanbul’da en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olarak biliniyor. İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Nostaljik Tramvay”la fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyip, güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Haliç: İstanbul”un “Altın Boynuzu” Haliç, Akdeniz”deki en büyük doğal bir limanı oluşturarak İstanbul”un tarih boyunca önemli bir ticaret limanı olmasını sağladı. Günümüzde İstanbul”un tarihi dokusunu gündelik yaşamın enerjisi ile buluşturan en önemli mekanlardan biri olmayı sürdürüyor. 

 

Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi: Eski adı Otağtepe, yeni adıyla Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi Boğaz manzarasının en güzel görüldüğü yerlerdendir. Hangi açısından bakrasanız bakın mekan size güzel bir fotoğraf veriyor.

Ortaköy: İstanbul Ortaköy denince akla ilk gelen yer tarihi Ortaköy Camii”si… Bu camiinin mevkisi ve ihtişamı ile fotoğraf severlerin en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

 

Kız Kulesi: Tarihi Kız Kulesi, İstanbul’un eşsiz güzellikleri arasında yer alıyor. İstanbul Boğazı’nın girişindeki kayalık üzerine kurulmuş bu görkemli yapı çeşitli efsanelere konu olmuştur. üsküdar’ın sembolü haline gelen Kız Kulesini arkanıza alarak selfie çekmeyi ihmal etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here