Ana sayfa Haber MusikMesse 2012: Almanya yolcusu kalmasın!

MusikMesse 2012: Almanya yolcusu kalmasın!

0

Dünyanın en büyük müzik fuarlarından olan Frankfurt MusikMesse ile Prolight+Sound, bu yıl 21-24 Mart tarihleri arasında düzenleniyor

Bir fuar düşünün, 3 günde 75.000″den fazla müzik severi müzik teknolojileri ve enstrümanların başına geçirsin, hemen tüm enstrümanları, yazılımları, müzik bilgisayarlarını ve çalgıları ziyaretçilerin kullanımına açsın, aynı anda canlı performanslar, yarışmalar, lansmanlar ve birbirinden ilginç görsel şovlar düzenlensin. Kısacası; eğer ki müzik teknolojilerinin içindeyseniz MusikMesse sizin için cennet gibi bir üç gün vaat ediyor. Sadece ürün ve yeni teknolojilerin dışına her yıl MusikMesse”de bir de konsept işleniyor. Bu yılın konsepti ise Women of the World. Yani Dünya Kadınları. Tüm dünyadan yetenekli kadın sanatçıların yer aldığı bu festival, 3 gün boyunca Frankfurt”un çeşitli noktalarında sahne alıyor. Festivali alışılmışın dışında sadece kapalı konser mekanlarında değil, şehrin metrosunda, parklarında, kaldırımlarda da hayata geçiren Messe, böylece Mart”ın üçüncü haftasını Fraknkfurtlular için adeta bir müziksel şölen haline getiriyorlar. Bu sene aynı zamanda Vintage Show gösterisi de fuarında ilgi çeken bölümlerinden birisi olarak tekrarlanacak. Geçtiğimiz yıllarda MusikMesse”ye dahil edilen bu sergi, dünyanın özellikle Rock”n Roll alanındaki en eski, en kıymetli ve vintage dünyasının en saygı gören enstrümanlarının sergilendiği bir saygı duruşu niteliğinde. Beatles”ın Almanya konserlerinde kullandığı ekipmanlardan 1959 Gibson Les Paul”lara, 1954 Stratocaster”lardan 1910″lu yılların Martin akustik gitarlarında kadar türlü bin türlü paha biçilemeyen enstrümanın yer aldığı Vintage Show, MusikMesse”nin en çok ziyaretçi çeken bölümleri arasında.

 
Fender”in Telecaster ağırlıklı bir sunumda bulunacağı, Boss ve Roland”ın en yeni ürünlerinin dünya lansmanlarının gerçekleşeceği, çevre temalı gitar firmalarının ağaçsız gitar tasarımlarını paylaşacakları, butik pedal ve gitar manyetikleri şirketlerinin kıyasıya bir mücadele içine girecekleri, özellikle akustik düzenleme ve tasarım ekipmanlarının bu yılki fuarda büyük yer tutacağı aldığımız duyumlar arasında. öte yandan müzik yazılımlarının son sürümleri, DJ ekipmanlarının klüp ortamında tanıtımları ve vurmalı çalgıların son örnekleri de bizleri bekleyen sürprizler arasında. Duyum aldığımız konserler arasında ise WhiteSnake, Billy Sheehan, Dünya Scracth Şampiyonu DJ Flip; Pink, Cher ve Foreigner davulcusu Mark Schulman gösterisi, akustik gitar dehası Adam Rafferty, Doug Aldrich ve daha onlarca sürpriz isim bulunuyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here