Ana sayfa Haber Murat İlkan, sessizliğini Fanus ile bozdu!

Murat İlkan, sessizliğini Fanus ile bozdu!

0

Profesyonel müzik hayatına 1987 yılında Sawdust adlı progressive metal grubuyla başlayan ve Türkiye”de heavy metal müziğinin sembolü haline gelen Pentagram“la geçirdiği 15 yıl içinde “Anatolia”, “Popçular Dışarı”, “Unspoken”, ” Bir”, “1987” albümlerinde güçlü vokaliyle yer alan Murat İlkan, üç yıllık bir aradan sonra ilk solo albümü “Fanus” ile tekrar müzikseverlerin karşısına çıktı.
 

Murat İlkan, sessizliğini Fanus ile bozdu!

 

Murat İlkan“ın aynı zamanda prodüktörlüğünü de üstlendiği albümde İlkan”a; gitarda Erdem Karaman, klavyede Mesut Uçar, bas gitarda Erdem Ulubaş ve davulda Aykan İlkan”ın yanı sıra; “Sen ve Ben” isimli şarkıda da kemanıyla Ilgın Ayık eşlik ediyor.

 

Geçmişten bugüne yapmış olduğu tüm çalışmalarıyla, Türk rock müzik tarihinde kendisine saygın bir yer edinen Murat İlkan“ın “Fanus” albümünde, progressive rock ve metal müzik tarzında yedi yeni şarkı yer alıyor. Müziği Erdem Karaman ve Murat İlkan”ın ortak imzasını taşıyan “Merhaba” ve sözleri Alper İlkan imzalı “Mirror Mirror” haricindeki tüm şarkıların sözü ve müziği Murat İlkan“ın imzasını taşıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here