MSI GS73VR 7RG İnceleme

Piyasada bulabileceğiniz en ince ve hafif oyun notebook’larından biri.

İşte daha sessiz fanları olan bir GS dizüstü bilgisayar. MSI GS ailesi, çekici ince tasarımı ve güç meraklıları için güçlü yapısıyla her zaman popüler olmuştur. Bunun bir Max-Q GPU ile birleştirilmesi, belki de en büyük ve sürekli sorunlardan birinin doğrudan çözülmesi açısından seri için düşünülmüş en iyi müdahale gibi görünüyor.

GS serisi, MSI'ın mümkün olduğu kadar ince bir şasiye mümkün olduğu kadar fazla güç yüklediği iddialı bir girişim. Bu GPU’lar ince notebook’lar için özel olarak tasarlandığından, Max-Q serisine doğal olarak uyması da pek şaşırtmıyor.

Bu yeni modelde Kaby Lake i7-7700HQ ve GTX 1070 Max-Q kullanılmış. Bunlar daha sessiz fan ve daha düşük sıcaklıkla birlikte grafik performansını da artırıyorlar. 

Sistem, 120 Hz FHD ekran, büyük 32GB DDR4 RAM ve 512GB’lık M.2 SSD, artı 1TB’lık HDD ile geliyor. Bununla birlikte, temel deneyim için Dragon Center, True Color ve Nahimic ses denetleyicisi bulunuyor. 

İncelik faktörü tek başına GS73VR'yi, daha büyük 17.3-inçlik dizüstü bilgisayarlara daha şık bir alternatif haline getirirken, fırçalanmış alüminyum yüzeyi de dikkati çekiyor. 

Port seçenekleri fazla ve kolayca erişilebiliyor, ancak sadece her iki yanda çok sıkı bir şekilde konumlandırılmışlar. Sağ yanda USB 2.0, Thunderbolt 3’lü USB Type-C, HDMI 2.0, mini DisplayPort 1.2 ve AC adaptör girişi yer alırken, sol yanda Kensington kilidi, SD okuyucu, 3 tane USB 3.0, 3.5 mm kulaklık ve mikrofon girişleri var. Bu modelde yaylı ve hızlı bir SD kart okuyucu kullanılmış. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam