Ana sayfa Ürün İnceleme MSI GE63 7RD Raider inceleme

MSI GE63 7RD Raider inceleme

1

MSI GE63 7RD Raider, 7. nesil Intel Core i7-7700HQ işlemcisi ve 4GB GeForce GTX 1050 Ti ekran kartına sahip bu oyun odaklı dizüstü bilgisayar, 8 GB DDR4 belleği ile güncel tüm oyunları oynatabilecek bir donanıma sahip. İlerleyen zamanlarda ek bir bellek modülü ile 32 GB”a kadar kapasite arttırımına olanak sağlıyor.

Güçlü donanımı soğutmak için 7 adet ısı borusundan destek alan, 4 hava çıkışlı ve güçlü fanlara sahip bir soğutma sistemi bulunuyor. Cooler Boost 5 isimli soğutma sisteminin en büyük özelliği, GTX 1070 gibi daha güçlü donanımları bile soğutacak şekilde tasarlanmış olması.  Diz üstü bilgisayarın aluminyum alaşımlı kasası, dokunulduğunda yüksek kalite hissiyatı veriyor. 

Ekran yenileme hızı, oyuncular için önemli satın alma kriterlerden biri haline geldi. MSI GE63 7RD Raider “ın 15.6” boyutunda, 120 hz 3ms  ve 1920×1080 paneli akıcı bir görüntü deneyimi sunuyor. Steelseries tarafından geliştirilen RGB gaming klavye, her bir tuşta bağımsız olarak renk aydınlatması yapmanıza imkan veriyor. önceden ayarlı ve sese duyarlı çeşitli ışık animasyonlarına sahip bu klavyede dilerseniz size özel efektleri de oluşturabilirsiniz. 

MSI GE63 7RD (Raider) ses konusunda da oldukça iddialı. ESS SABRE HiFi DAC ses çıkışı ile yüksek ses kalitesinin kapılarını aralayan bu cihazda ,kullanıcıyı tamamen çevreleyen 7.1 sanal surround ses özelliklerini standart stereo kulaklıklarınızla bile deneyimlemenizi sağlayan Nahimic ses uygulaması bulunuyor. Bu uygulama ayrıca oyun içindeki seslerin hangi yönden geldiğini de ekranda gösterebiliyor.  

 

Alman otomobil firmalarına hoparlör ve ses çözümü üreten Dynaudio imzalı, “MSI Giant Speaker” olarak adlandırılan, sıradan Notebook hoparlörlerine göre 5 kata kadar daha büyük sürücülere sahip ses sistemi, bir dizüstü bilgisayar için olabilecek en yüksek kalitede bir ses deneyimi sunuyor.

Bu sayede oyun oynarken, müzik dinlerken, film ve dizi izlerken ayrıca bir hoparlör bağlama ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.  
MSI Matrix Display teknolojisi sunan dizüstü,  bir adet HDMI 1.4 ve bir miniDisplay-Port 1.2 sayesinde 2 adede kadar harici görüntü birimi aracılığıyla, oyunları oynarken diğer işlerinize de gözatmanıza olanak sağlıyor.

özel sırt çantası ve mouse hediyesiyle birlikte satışa sunulan MSI GE63 7RD (Raider) kaliteli detaylara sahip bir fiyat/performans ürünü olarak öne çıkıyor. 

MSI GE63 7RD Raider Fiyatı: 5,699 TL

Artıları:
•    Sessiz
•    Termal yönetimi
•    Tuş başına özelleştirme
•    Nispeten hafif

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here