MSI GE63 7RD Raider inceleme

7. nesil Intel Core i7 işlemcisi ve 8 GB DDR4 belleği ile güncel tüm oyunlar için ideal bir notebook

MSI GE63 7RD Raider, 7. nesil Intel Core i7-7700HQ işlemcisi ve 4GB GeForce GTX 1050 Ti ekran kartına sahip bu oyun odaklı dizüstü bilgisayar, 8 GB DDR4 belleği ile güncel tüm oyunları oynatabilecek bir donanıma sahip. İlerleyen zamanlarda ek bir bellek modülü ile 32 GB’a kadar kapasite arttırımına olanak sağlıyor.

Güçlü donanımı soğutmak için 7 adet ısı borusundan destek alan, 4 hava çıkışlı ve güçlü fanlara sahip bir soğutma sistemi bulunuyor. Cooler Boost 5 isimli soğutma sisteminin en büyük özelliği, GTX 1070 gibi daha güçlü donanımları bile soğutacak şekilde tasarlanmış olması.  Diz üstü bilgisayarın aluminyum alaşımlı kasası, dokunulduğunda yüksek kalite hissiyatı veriyor. 

Ekran yenileme hızı, oyuncular için önemli satın alma kriterlerden biri haline geldi. MSI GE63 7RD Raider ‘ın 15.6” boyutunda, 120 hz 3ms  ve 1920x1080 paneli akıcı bir görüntü deneyimi sunuyor. Steelseries tarafından geliştirilen RGB gaming klavye, her bir tuşta bağımsız olarak renk aydınlatması yapmanıza imkan veriyor. Önceden ayarlı ve sese duyarlı çeşitli ışık animasyonlarına sahip bu klavyede dilerseniz size özel efektleri de oluşturabilirsiniz. 

MSI GE63 7RD (Raider) ses konusunda da oldukça iddialı. ESS SABRE HiFi DAC ses çıkışı ile yüksek ses kalitesinin kapılarını aralayan bu cihazda ,kullanıcıyı tamamen çevreleyen 7.1 sanal surround ses özelliklerini standart stereo kulaklıklarınızla bile deneyimlemenizi sağlayan Nahimic ses uygulaması bulunuyor. Bu uygulama ayrıca oyun içindeki seslerin hangi yönden geldiğini de ekranda gösterebiliyor.  

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam