Ana sayfa Haber MSI”dan “Eye Tracking” özellikli oyuncu dizüstüsü

MSI”dan “Eye Tracking” özellikli oyuncu dizüstüsü

0

MSI, adına bir makine diyebileceğimiz türden oyuncu dizüstüsü tanıttı ve bazı bölgelerde satışa sunulmaya başlandı. 2016’da NFC, parmak izi okuyucuları, göz okuma sensörleri ana akım olmaya başladı ve bu özellikler sadece akıllı telefonlarda değil, dizüstü bilgisayarlarda da aranan özellikler oldu. MSI’ın, sessiz ve sedasız, oyuncu dizüstü modeline yeni bir özellik kurduğunu biliyor muydunuz?

MSI GT72S G Tobii olarak adlandırılan oyuncu dizüstüsü modeli, firmanın yeni ortağı Tobii ile geliştirdiği bir “Eye Tracking” özelliğini taşıyor ve bu özellikle oyuncular, uyumlu olacak olan oyunlarla göz hareketleriyle de oyunu yönetebilecekler.

MSI GT72S G Tobii‘nin diğer altyapı özellikleri şunlar:

NVIDIA GeForce GTX 980M 8GB GDDR5, Intel Core i7, işlemcinin seri numarası 6820HK, 2,90 GHz hızında çalışabiliyor, 32GB hafıza, 1TB HDD ve 256GB SSD, 17.3″ 4K ekranı bulunuyor.

Ek olarak bilgisayarla birlikte Tom Clancy: The Division oyunu da ücretsiz olarak paket dahilinde satılıyor.

 

Belki de bu Eye Tracking özellikleri GTA 5, Assasin’s Creed Syndicate gibi oyunlarla kullanılabilir.

Kişisel olarak Tobii’nin yazılım teknolojilerini güzel sanatlar fakültesinde modelleme programlarıyla kullanmıştım ve göz hareketleriyle, modelin rengini değiştirebilme veya göz kırpma ile sağ klik yapabilme imkanı veriyordu. 

Kaynak: MSI

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here