Ana sayfa Haber MP3″ün devri sona mı eriyor?

MP3″ün devri sona mı eriyor?

0

MP3’ün sonunu getirebilecek yeni bir format üretildi

MP3 tüm dünyada kullanılan dijital müzik formatı haline geldi. Artık hemen hemen tüm elektronik aygıtlar MP3 formatını tanıyor ve çalabiliyor. Bu kadar yaygın olmasına rağmen aslında müzik endüstrisi MP3’ten çok da memnun değil. Bunun sebebi ise MP3 formatının korsan olarak paylaşmının oldukça kolay olması. Bir süredir bu anlamda yenilik arayan müzik endüstrisi, aradığı çözümü MusicDNA adını verilen yeni bir formatta bulacak gibi görünüyor.

MusicDNA, şarkıların yanı sıra şarkı sözleri, albüm görselleri ve güncellenebilir haber benzeri içerikleri bir arada sunmayı hedefliyor. Ayrıca MusicDNA ile firmalar ve sanatçılar da tüm hayranlarına toplu mesajlar gönderebilir, bir sonraki konser ve özel anlaşmaları birinci ağızdan duyurulabilir hale gelecekler.

MusicDNA’i üreten BACH adlı grup şu anda firmalarla anlaşma peşinde. Yeni formatın özellikleri dışında en çok güvendikleri konu ise Sony Music Entertainment eski yöneticisi ve MP3 formatının yaratıcısını da arkalarına almış olmaları.

MP3 tüm dünyadaki en yaygın müzik  formatı olsa da korsana karşı tamamen korumasız olması müzik sektörünün en büyük sorunlarından birisi. Bir süredir bu soruna çözüm arayanlar, kurtuluşu MusicDNA’da bulacak. gibi görünüyor

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here