Ana sayfa Haber Motorola, Google”ı tedirgin etti

Motorola, Google”ı tedirgin etti

0

Motorola, arama konusunda başka bir firma ile anlaşmaya gitti.

çin, Google ile birlikte savaşadursun, dünyaca ünlü telefon üreticisi Motorola, Google’ın çin pazarındaki bir numaralı rakibi Baidu ile bir arama anlaşması imzaladı.

Bu anlaşmaya göre Motorola’nın Android olsun ya da olmasın, çin içerisinde sattığı ürünlerde varsayılan arama sağlayıcısı olarak Baidu kullanılacak. Böylece, zaten çin’den çekilip çekilmeyeceği tam bir muamma olan Google biraz daha sıkıntıya girecek gibi görünüyor.

Motorola’nın yaptığı açıklamaya göre Baidu ile anlaşma yapılmasının sebebini anlamak çok da zor değil. Baidu, doğal olarak çin halkına daha çok seçenek sunuyor. E tabii, Baidu’yu yerel olmasından ötürü ‘devlet baba’ da benimsemiş gibi görünüyor. Ancak çinli arama motorunun bu kadar öne çıkmasının öncelikli etkenlerinden biri Google’ın çin hükümetiyle arasının bozuk olması.

Bunların yanı sıra Motorola, çin’deki Android tabanlı akıllı telefon kullanıcıları için bir çevrimiçi uygulama mağazası açacağını duyurdu. Motorola’nın yaptığı açıklamaya göre adı SHOP4APPS olan bu uygulama mağazasının 14 Şubat’ta açılacağını belirtti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here