Ana sayfa Haber Moto Z3, X5 ve G6 modellerinin detayları sızdırıldı

Moto Z3, X5 ve G6 modellerinin detayları sızdırıldı

0

Geride bıraktığımız CES 2018 fuarından sonra hemen her markanın akıllı telefonlarının sergileneceği yeni önemli teknolojik fuara çevrildi gözler. Motorola”nın bu ayın fuarında sergileyeceği bir ya da daha fazla modeli olabilir ama modellerle ilgili sızıntılar neredeyse bütün ayrıntıları ortaya çıkarmış durumda. Droid Life adlı web sitesi toplamda 6 yeni modelle ilgili üç sızıntıyı ele geçirmeyi başardı. Bu sızıntılardan bazıları oldukça makul görünüyor.

Merdivenin en alt basamağından başlayalım. Orta seviye Moto G6 serisinin MWC 2018″de açıklanma ihtimali oldukça yüksek. Bu seride üç model bulunuyor. Her bir model birbirinden kısmi farklarla ayrılıyorlar. Motorola”nın “3D Glass” tasarımına, Moto X4″ün tuhaf kamera çıkıntısına (ki robot suratına benziyor) ve tabii beklendiği şekilde 18:9″luk Full HD+ ekrana yapılan dönüş, bu modellerin ortak özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

5.7 inçlik temel Moto G6″da işlemci Snapdragon 430″a çıkarak 3.000 mAh bataryayı beraberinde getiriyor. 5.93 inç ekranlı Moto G6 Plus ise Snapdragon 630 işlemci ve 3.200 mAh batarya kullanıyor. Bu üçlü serinin belki de en ilgi çekici olanı Moto G6 Play modeli. Bunun tek nedeni 4.000 mAh”lik bataryaya sahip olması değil, aynı zamanda parmak izi tarayıcısı arka yüze taşınan tek model olması.

Moto X5 ortada tek başına duruyor. Hemen hemen hiç çerçeve kenarlığı bulunmayacak olan bu modelde, iPhone X”daki gibi üst bölümde çıkıntı da bulunuyor. Bu çıkıntının varlığı, Android bildirimlerinin nasıl gösterileceğine dair sorulara neden oluyor. Zira Essential PH-1″deki çıkıntı küçük bir yer kaplarken, bu modeldeki çıkıntı ise çok daha büyük bir alan işgal ediyor. Aynı zamanda ön yüzde parmak izi sensörü de yer almıyor. Arka yüzde yer aldığına dair pek bir işaret de yok. Motorola logosunun altında bulunuyor olabilir, ya da ekran içi parmak izi sensörünün kullanılmış olması da ihtimaller dahilinde.

Moto Z3 ve Z3 Play modelleri farklı bir nedenden ötürü ilgi çekiyorlar. Motorola, Moto Mod”ları nedeniyle kendini özel bir boyut ve tasarım biçimine odaklamıştı son üç yıl boyunca. Bu resimde de görüldüğü üzere Z3 Play”in ekran gövde oranı 18:9 şeklinde olacak.

Moto X5″te olduğu gibi bu modelde de parmak izi okuyucusu olduğuna dair bir gösterge yok. Daha da ilginci 5G Moto Mod”un sızdırılan bir fotoğrafı en az bir Moto telefonunun (Moto Z3 olabilir) Samsung Galaxy S6 ve sonrasında çıkan modellerde olduğu gibi kıvrımlı köşelere sahip olacağına işaret ediyor.

Tabii bu sızıntılara kaynaklık eden Droid Life”ın kendisi dahi henüz doğrulayıcı bir kaynak gösteremiyorken, saydığımız özelliklerin gerçekleşeceği iddiasında bulunmak da yerinde olmaz. Yine de ilginç bir düşünce deneyimi olduğunu söyleyebiliriz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here