Ana sayfa Haber Moto Z2″nin ekranı kırılmıyor, ama soyuluyor!

Moto Z2″nin ekranı kırılmıyor, ama soyuluyor!

0

ShatterShield adıyla pazarlanan ve gerçekten de testlerle doğrulandığı şekilde ekranın kırılmasını çok büyük bir oranda engelleyen koruma teknolojisi, Motorola’nın modüler amiral gemisi Moto Z2 (Force) bünyesinde yer alıyor. Kırılmaya karşı son derece dirençli olan bu 5 katmanlı teknolojinin ortaya çıkan zaafı ise şimdilik malesef soyulmak ve kullanılmaz hale gelmek gibi görünüyor.

İnternet ortamındaki paylaşımlar ve Motorola’nın sayfalarına gönderilen fotoğrafların ışığıonda ortaya çıkanlara göre çok sayıda kullanıcının ekranı, öncelikle parmak izi okuyucu çevresi olmak üzere zamanla tüm kenarlardan ortaya doğru nem almışçasına soyulma eğilimi gösteriyor. Kalitesiz bir ekran koruyucunun yıpranmış halini andıran görüntüler, firmaya olan güvenin sarsılmasına sebebiyet vereceği için Motorola yetkilileri de kısa sürede harekete geçerek duruma el koydu.

Resmi olarak yapılan duyuruda: “Moto Z2 akıllı telefonlar satışa çıkarılmadan hatta üretilmeden önce çoks ayıda teste tabi tutuluyor ve günlük hayatın etkilerine karşı test ediliyorlar. Buna rağmen ortaya çıkan koruyucu lensin soyulması durumu, firmamız tarafından güvence altına alınacak ve normal durumlarda $49,99 olan tamir bedeli bize müracat eden problem-zedelerden tahsis edilmeyecektir. Bu problemlerin çok az sayıda kullanıcı tarafından yaşandığını düşünmekteyiz ve incelemelerimiz devam etmekte.” deniliyor. Serviste yapılacak işlem sonrası yenilenecek koruyucu yüzey, cihazların ekranını yeni gibi bir hale getirecek.

Soyulmaların hızlı şarj ve bildiğiniz üzere mod bağlantısının da etkisiyle artan sıcaklıktan kaynaklandığı düşünülse de henüz kesin bir bilgi yok. Motorola’nın, daha doğrusu sahip firması Lenovo’nun kullanıcılarına bir sorunla karşılaştıklarında destek olması ve ücret talep etmemesi son derece takdir edilesi bir durum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here