Ana sayfa Mobil Moto P30 resmi sayfasında göründü: İşte bir iPhone X daha!

Moto P30 resmi sayfasında göründü: İşte bir iPhone X daha!

0

Bugüne kadar özel tasarımlarıyla akıllı telefon sektöründe kendi izlerini bırakan firmalardan olan Motorola, bu trendi sanıyoruz ki artık bozmaya karar verdi. Köklü telefon üreticisi, sayfasında ilk kez gösterdiği akıllı telefonu P serisinden Moto P30 ile iPhone X’i birebir kopyalamış gibi görünüyor.

Cihazın çentiği, arka kameraları, gövdesi… Hemen hemen her şeyiyle iPhone X’e benzeyen bu cihaz cam ön ve arka panel ve alüminyum çerçeveyle geliyor. Lenovo Z5 ile çok benzer bir tasarıma sahip olan cihaz, Çinli firmanın Motorola üzerindeki etkisini açıkça gösteriyor.

Renk seçenekleri olarak firma siyah, beyaz ve renkli gradyanı tercih etmiş gibi görünüyor. Renkli gradyan ilk olarak Huawei P20 serisinde karşımıza çıkmıştı. Tüketiciler görünüşe göre bu rengi seviyorlar, yoksa firmalar durup dururken birbirlerini kopyalayacak değiller ya!

Sayfada tasarımı ele veren fotoğraflar dışında bazı spesifikasyonlar da kendine yer bulmuş durumda. Cihaz modeli bilinmeyen sekiz çekirdekli Snapdragon işlemciyle geliyor. Bu işlemci muhtemelen Snapdragon 636 olacak ve RAM seviyesi de 6GB ile sınırlandırılmış gibi görünüyor. Dahili depolama muhtemelen 64-128GB şeklinde olacaktır.

Motorola’nın ilk çentikli telefonu

Motorola’nın ilk çentikli telefonu olma onuruna(!) erişecek olan P30, 6,2 inç 19:9 panelle gelecek. Ön tarafta yer alan kamera 12MP çözünürlüğünde ve f/1,8 diyafram açıklığına sahip. Bilgilere göre bu kamera AI ve AR özellikleriyle gelecek.

Arka tarafta keşke Apple da yapsaydı dediğimiz içerisine logo gömülü bir parmak izi okuyucu bizleri karşılıyor. Çift kamera, tesadüfe bakın ki dikey biçimde ortada flaş olacak şekilde konumlandırılmış. Tıpkı iPhone X’te olduğu gibi!

İlgili Haber: Snapdragon tabanlı Chromebook laptoplar Windows’lu modellere kafa tutabilir!

Motorola Moto P30, 3.000 mAh’lik bir bataryayla geliyor ve 18W hızlı şarja sahip. Cihaz stok Android ile gelmeyecek fakat Motorola’nın arayüzü gayet sade. En azından bu konuda sıkıntımızı olmayacaktır.

Cihazı içeren bir ekran görüntüsü fiyatlandırma konusunda da biraz bilgi veriyor. P30’un taban modeli olan 6GB RAM + 64GB dahili depolama, 1.999 yen ya da 290 dolardan satılacak.

Akıllı telefon resmi olarak yarın, 15 Ağustos’ta tanıtılacak. Tanıtımda ortaya çıkanlarla ilgili bilgi sahibi olmak için takipte kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here