Ana sayfa Donanım Monitörlerde HD çözünürlük dönemi

Monitörlerde HD çözünürlük dönemi

0

Yüksek çözünürlük ve yepyeni özellikler

Dizüstü bilgisayarların evdeki multimedya merkezlerine dönüşmesiyle birlikte, monitörlerin önemi de giderek artıyor. Televizyonların ev eğlencesinin merkezi konumunda yer aldığı günler çok eskide kaldı. Notebook”larımızla artık, internette gezmek ve ofis projelerini gerçekleştirmenin yanında, film izliyor ve oyun oynuyoruz. Hatta televizyon kanallarındaki içerikleri de dizüstü bilgisayarımızdan, internet üzerinden izlemeyi tercih edebiliyoruz. ‹çeriklerin görüntü kaliteleri de bu alandaki gelişmeleri yansıtacak ölçüde giderek artıyor. Blu-ray filmler izleyebildiğimiz multimedya canavarı notebook”larla gerçekçiliği zirveye çıkaran grafikler eşliğinde yeni nesil oyunlar oynuyoruz. Tüm bu multimedya içerikleri için notebook ekranıyla yetinemeyen kullanıcılar içinse iyi bir haberimiz var: monitörler, yüksek görüntü kaliteleriyle televizyonları kıskandıracak seviyelere erişti. Artık yüksek çözünürlüklü multimedya içeriklerinizi bilgisayarınızdan geniş ekrana taşımanız çok daha kolaylaştı. Kışın iyice kendini gösterdiği bugünlerde, film ve oyun severler için en güzel haberlerden biri şüphesiz bu. Görüntü kalitesinde şampiyon monitörler dosyamızda.

 

 

Samsung 2233RZ
Monitörde 3D film keyfi

Diğer geniş ekran formatlı monitörlerden farklı olarak, Samsung 2233RZ; 5:4 ya da 4:3 oranlı görüntüleri büyütme ya da bozma yapmadan gerçek formatlarında izleme olanağı sunuyor. Saniyede 120 kare görüntüyü kayıpsız ekrana aktarabilen, bu gerçek 120 Hz monitor, en fanatik oyuncuların bile beklentilerini karşılayacak akıcı görüntü kapasitesine sahip. Ayrıca 120 Hz teknolojisi, filmlerin mükemmel akıcılıkta izlenebilmesini sağlıyor.

 
NVIDIA”nın gelişmiş sürülücü ve 3D Vision donanımı ile 2233RZ, piyasaya çıkmış olan 350″den fazla oyunu otomatik olarak stereoskopik üç boyutlu formata çevirirken hiçbir eklentiye de ihtiyaç duymuyor. Yüksek teknoloji ürünü, kamera deklanşör aynası şeklinde tasarlanmış aktif gözlükler ile her bir göz için iki kat çözünürlük ve üstün genişlikte görüş açısı sağlanırken, pasif gözlüklere göre çok farklı bir üç boyut deneyimi sunuluyor. Ayrıca, her bir göz için 60 Hz olmak üzere yeni 120 Hz LCD monitörler ile bugüne kadarki en net (mevcut çözümlere göre 2 kat daha iyi çözünürlük) ve titreşimsiz stereoskopik üç boyutlu görüntü mümkün oluyor. Tümüyle kablosuz üç boyutlu gözlüklerin tasarımı da, kullanıcıların numaralı gözlüklerini de takabilecekleri şekilde yapılmış. Böylece, numaralı gözlük kullanan kişiler de izleyeni içine çeken stereoskopik üç boyutlu görüntü deneyimini eksiksiz yaşayabiliyor.  Ayarlanabilir burun destekleri sayesinde de her kullanıcı kendi yüzüne en uygun şekilde bu gözlükleri kullanabiliyor. Standart USB kablosu ile bilgisayardan güç alan üç boyutlu gözlükler, tek bir şarjla bir hafta boyunca kullanılabiliyor. Monitörün mükemmel görüntü kalitesi, istendiğinde tek bir dokunuş ile üç boyutlu ve iki boyutlu görüntü arasında geçiş yapılmasını sağlayan bir kısayol tuşu ile her iki farklı seçenekte de kendisini gösteriyor.
www.samsung.com.tr

 

 

  Viewsonic FuhzionVX2268wm
Monitörde 3.boyut

22 inç, 120Hz masaüstü LCD monitör, geleneksel 2Boyut oyun, eğlence ve grafik uygulamalarında daha zengin, daha doygun renk, bulanıksız bir görüntü deneyimi sunarken ayrıca NVIDIA”nın yeni GeForce 3D Vision stereoscopic active shutter 3Boyut gözlüğü kullanıldığında 3Boyut stereoscopic özelliğini de getiriyor.

 

Buna ek olarak 120Hz resim kare hızı desteği, VX2268wm, 2ms video tepki süresi sunuyor ki neredeyse tüm motion artifact ve ghosting kusurlarını ortadan kaldırıyor. 1680x1050HD çözünürlüğü hızlı aksiyon oyunlarından daha fazla keyif almaya izin veriyor ve dâhili HDCP desteği yüksek netlikteki video içeriklerini izlemeyi sağlıyor. Monitör çift SRS WOW HD ses teknolojine sahip, parlak siyah dizayn içine gizlenmiş stereo hoparlör ile geliyor.
www.viewsonic.com.tr
589 Dolar

 

 

ASUS TV Monitör T1 Serisi:
Monitörle gelen televizyon keyfi

Hem dijital (DVB-T) hem de analog (PAL/SECAM) sinyallerini alabilen dahili bir TV tarayıcıyla donatılan ve tüm TV fonksiyonlarını içeren yeni T1 serisi, tam anlamıyla HD TV deneyimini monitöre taşıyor. 

Full HD 1080p (1920×1080) desteği ve HDMI girişleriyle tek bir kablo üzerinden yüksek kalitede çözünürlük sunan T1 serisi, Blu-ray disk de oynatabiliyor.

 
Zengin I/O (Input/Output) portları; HDMIx2, SCART x2, D-Sub, Composite, Component, S-Video, audio-in jack, S/PDIF çıkışı, ses çıkışı, kulaklık çıkışı ve CI slot ile DVD oynatıcı ve set üstü oynatıcılar gibi sayısız video oynatıcı cihazlara eşzamanlı bağlantı sağlıyor.
Bununla birlikte, T1 serisi ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) teknolojisi ile ekran kontrast çözünürlüğünü 20000:1 gibi hayret verici bir orana çıkartarak oyun esnasında veya film izlerken daha net ve gerçekçi resimler sunuyor. T1 serisi, iç kısma gizlenmiş çift 7 Wattlık stereo hoparlörler ile sinema tadında surround ses keyfini izleyiciye taşıyor. Kullanıcılar vokal, rock, soft ve boom olmak üzere 4 farklı ses senaryosundan arzu ettiği modu seçebiliyorlar.
www.asus.com.tr

 

 

 

Asus LS246H
PC”de dev eğlence

Asus”un 23,6 inç”lik dev geniş ekranı 16:9 görüntü oranı sunuyor. Full HD olan bu monitör Asus”un akıllı kontrast”ı ile 50.ooo:1 kontrast oranlarını yakalıyor. Ayrıca 2 ms tepki süresine sahip olan monitör ile film izlemek ve oyun oynamak oldukça keyifli.

 

170/160 derecelik görüş açısı sunan Asus LS246H ile rahatça arkadaşlarınızı toplayıp bir arada film izleyebilirsiniz.

Ayrıca zengin bağlantı seçenekleri sayesinde monitörü sadece bilgisayarınıza bağlamak zorunda da değilsiniz. HDMI bağlantısını kullanarak medya oynatıcınızı veya oyun konsolunuzu da Asus LS246H”ye bağlayarak eğlencenize renk katabilirsiniz.
www.asus.com.tr
529 Dolar

 

 

Acer H233H
Güçlü ses ve görüntü

Acer”ın 23 inç”lik Full HD monitörü H233H, kaliteli mültimedya ve sinema deneyimi için yüksek çözünürlüklü video ve audio performansı sunuyor. 16:9 görüntü formatına sahip olan monitör 1920×1080 çözünürlük ile Full HD görüntü performansına sahip. 2ms tepki süresi ve 80:000:1 kontrast oranıyla Acer H233H”da film izlemek veya oyun oynamak oldukça keyifli bir hal alıyor. Her biri 1 Watt gücünde dahili iki hoparlörü bulunan H233H; HDMI, DVI ve D-Sub arabirimlerini destekliyor.

 
Acer H233H; güçlü video ve audio performansıyla evinde veya iş yerinde, şık ve yetenekli bir monitör üzerinden tüm işlerini ve eğlencesini yönetmek isteyen kullanıcılar için ideal bir monitör olma özelliğine sahip.
www.acer.com.tr
377 Dolar

 

 

  AOC TFT F22S
Sıra dışı tasarım

21,5 inçlik TFT F22S monitör, geniş ekranı ve parlak renkleri ile, filmlerden alınan keyfi arttırıyor. 16:9 formatındaki büyük ekran alanı (477,5 x 268,5 mm), geniş alan gerektiren sunumlar ve diğer multimedya uygulamaları için ideal. Aynı zamanda 170/160 derecelik izleme açısı, seyretme keyfinizin hiçbir noktadan kısıtlanmamasını garantiliyor.

15.000:1 değerindeki üstün dinamik kontrast oranı (DCR), TFT F22S monitörün yüksek bir çözünürlüğe ve olağanüstü net bir görüntü kalitesine ulaşmasını sağlıyor. Filmler, oyunlar ve animasyonlu sunumlar, 5 ms”lik tepki süresiyle gecikmesiz ekrana yansıtılıyor. Tüm bu özellikler, dinamik renk zenginleştirme sisteminin (DCB) yarattığı gerçeğe sadık renklerle tamamlanıyor.

çarpıcı bir tasarıma sahip olan TFT F22S monitör, ofisler için de ideal. Yenilikçi katlanabilir ayağı sayesinde, çalışma masasına kolayca yerleştirilebiliyor ve çok az yer işgal ediyor. çerçeveye entegre edilmiş ayar halkası sayesinde de tüm ayarlar rahat bir şekilde yapılabiliyor.
www.aoc-europe.com

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here