Ana sayfa Haber Mona Lisa tablosonu Toshiba aydınlatıyor

Mona Lisa tablosonu Toshiba aydınlatıyor

0

Louvre Müzesi’ndeki Mona Lisa Tablosu ve Kırmızı Oda aydınlatmalarının yenilenmesi ile Louvre ve Toshiba ortaklığı yeni bir aşamaya ulaştı

2011 yılında Toshiba ile işbirliği yapan dünyanın en ünlü sanat müzesi Louvre, Toshiba Led ürünleri ile aydınlatılmaya başlamıştı. İlk etapda Piramid, Piramidion ve Colbert Kökü, bölümleri Toshiba Ledler ile aydınlatılırken planlandığı üzere Louvre Sarayının yapının dışından sonra, içsel güzelliğini ortaya çıkaracak, ambiyansına zarar vermeyecek ve dikkatleri yapının üzerine çekecek bir şekilde aydınlatılmasına devam ediliyor..Toshiba Louvre” un Piramid, Piramidion ve Colbert Kökünden sonra Mona Lisayı da aydınlatıyor.

Toshiba iç aydınlatma konusunda ilk çalışmalarını Mona Lisa ve Kırmızı Oda içindeki görsellerin aydınlatması şeklinde tamamladı. Bu bölümlerde Toshiba’nın yeni nesil led aydınlatma ürünleri kullanıldı. Toshiba tarafından geliştirilen led lamba ve aydınlatma armatürleri sayesinde, aydınlatılan mekanlarda yüksek renksel geri verim ,azaltılmış UV ve IR yayınımı ve enerji tasarrufu sağlanmış.
 

Toshiba tarafından geliştirilen özel ve yenilikçi armatür, Mona Lisa tablosu önüne monte edilmiş. Bu armatür 34 ledli olup, önündeki koruyucu cam sayesinde ışık rengi değişimine izin veriyor. Armatür, içerdiği farklı optik sistemler sayesinde, tablonun tamamının düzgün bir şekilde aydınlatılmasına olanak tanıyor. Louvre genelinde kullanılan yenilikçi kontrol sistemi , ışık kaynaklarının en verimli şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu özel aydınlatma aynı zamanda sanat eserlerinin zarar görmesini de engelliyor.

Louvre Sarayı yüzyıllar boyunca değişikliğe uğramasına rağmen, Mona Lisa için özel aydınlatma yapılması hala uzmanların ortak görüşü.. Bugün, Toshiba, aydınlatmadaki son gelişmeleri de ön planda tutarak, yepyeni ve ultra modern teknoloji ile Mona Lisa’yı yeniden aydınlatıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here